Naujienos

Titulinis Naujienos Nuo birželio 5 d. keičiasi fitosanitariniai reikalavimai kroviniams, įvežamiems į Eurazijos ekonominės sąjungos valstybes
2019 m. birželio 4 d.

Nuo birželio 5 d. keičiasi fitosanitariniai reikalavimai kroviniams, įvežamiems į Eurazijos ekonominės sąjungos valstybes

Informuojame, kad nuo šių metų birželio 5 d. iš dalies keičiasi fitosanitariniai reikalavimai į Eurazijos ekonominės sąjungos (EES) valstybes vežamiems augalinės kilmės kroviniams. Primename, kad šioms valstybėms priskiriamos Armėnijos Respublika, Baltarusijos Respublika, Kazachstano Respublika, Kirgizijos Respublika ir Rusijos Federacija. Pokyčiai yra susiję su tuo, jog EES Taryba nusprendė praplėsti kenksmingųjų organizmų sąrašą bei papildyti produkcijos, kuri prieš ją išvežant į EES valstybes turi būti patikrinta bei, jei produkcija atitiks EES keliamus fitosanitarinius reikalavimus, jai turės būti išduotas fitosanitarinis sertifikatas, sąrašus. Pakeisti reikalavimai susiję su:

– augalų sėklomis ir sodinamąja medžiaga;

– daržovėmis, įskaitant bulves;

– grūdais, ankštinių augalų ir aliejinių augalų sėklomis bei jų produktais;

– vaisiais ir uogomis;

– skintomis gėlėmis ir pumpurais, tinkamais puokštėms gaminti arba dekoratyviniams tikslams;

– mediena bei medžių dalimis.

Taigi, planuojantiesiems eksportuoti ar reeksportuoti krovinius į EES valstybes patariame susipažinti su šių valstybių fitosanitarinių reikalavimų įvežamiems kroviniams pokyčiais, kad nekiltų rūpesčių kroviniams kertant valstybių sienas. Reikalavimus rasite čia:

Eurazijos ekonominės komisijos 2019 m. kovo 29 d. sprendimas Nr. 31 „Iš dalies keičiantis kontroliuojamiems produktams ir kitiems objektams keliamus vienodus fitosanitarinius reikalavimus, taikomus Eurazijos ekonominės sąjungos muitinės sienos perėjimo postuose bei Bendrojoje muitų teritorijoje“.


Naujienų prenumerata