NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2021 m. liepos 29 d.

Padidėjo Augalininkystės tarnybos taikomos rinkliavos už fitosanitarijos srities administracines paslaugas

Informuojame, kad š. m. liepos 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 554 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimo Nr. 1458 „Dėl Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo ir Valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ buvo atliktos Augalininkystės tarnybos taikomų rinkliavų pataisos. Svarbiausios pataisos fitosanitarijos srityje – dėl eksportuojamų (reeksportuojamų) krovinių sertifikavimo metu atliekamų veiksmų.
2021 m. liepos 29 d.

Apie grūdų supirkimą

Iš pirmųjų grūdų siuntų sunku pasakyti, koks bus šiųmetis grūdų derlius ir kokia jo kokybė, tačiau Valstybinė augalininkystės tarnyba visiems grūdų srities atstovams linki lengvos javapjūtės, gausaus ir geros kokybės grūdų derliaus.
2021 m. liepos 29 d.

LIETUVA DALYVAUJA PROJEKTE DĖL PUŠINIO STIEBINIO NEMATODO STEBĖSENOS

Valstybinė augalininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) nuo š. m. birželio mėn. pradėjo dalyvauti Europos maisto saugos agentūros (angl. European Food Safety Authority) finansuojamame projekte dėl ankstesniais metais vykdytos pušinio stiebinio nematodo (Bursaphelenchus xylophilus) stebėsenos Lietuvos teritorijoje (angl. Assessing the confidence in pest freedom gained in the past pine wood nematode surveys).
2021 m. liepos 22 d.

Iš trečiųjų šalių įvežta sėkla turi būti saugi

Pavasario sėja liko praeityje, tačiau vertėtų nepamiršti ir rudenį laukiančių rūpesčių. O prieš kimbant į darbus Augalininkystės tarnyba dar kartą nori įspėti tuos, kurie planuoja įsigyti ir atsivežti į Lietuvą javų, pašarinių, aliejinių ir pluoštinių augalų, runkelių, daržovių sėklą.
2021 m. liepos 21 d.

Bus vykdomas glifosato naudojimo stebėjimas prieš derliaus nuėmimą

Augalininkystės tarnyba, užtikrindama efektyvią augalinio maisto ir pašarų gamybos kontrolę dėl atsakingo augalų apsaugos produktų naudojimo prieš nuimant derlių, kaip ir kasmet vykdo javų, rapsų, pupinių augalų ir grikių pasėlių stebėjimą.

Naujienų prenumerata