Klausimai

Titulinis Klausimai

Norėtume atkreipti dėmesį, kad, sėkmingai užregistravę klausimą, Jūs apie tai būsite informuoti šiuo pranešimu:
Klausimas išsiųstas sėkmingai.
Jeigu toks pranešimas nebuvo parodytas, Jūsų klausimas nebus užregistruotas. Tokiu atveju prašytume jį užregistruoti iš naujo arba atsiųsti el. paštu, adresu info@vatzum.lt.

Užklausos forma

Norėčiau sužinoti ar galima purkšti "Rundapu" savo nuosavą plotą kieme, kai kiemas yra 3 asmenų bedrasavinkų ir šalia yra kitas nuosavas plotas, arba skiria servitutas kelias. Kokius atstumus turi išlaikyti purškiant ir jei servitutu naudojamės, pvz: vedžiojame šuniuką, laikomi kieme karveliai. Ar yra nepažeistos teisės neatsiklausus naudoti "Rundapą". (2020-10-20)

Preparatu Scoras nupurškiau vyšnias. Šalia buvo obelis su obuoliais. Kadangi ruduo, dalis obuolių nukrito. Ar saugu valgyti nukritusius obuolius palaukus kol praeis rekomenduotas 21d. laikotarpis nuo paskutinio purškimo?

Sveiki, ar galima pieva nupurkšti nuo pikžolių prieš ruošiant ja arti? Ar kitaip reikia ja apdirbineti? Ar gali bet kas purkšti laukus chemija ar reikalingas leidimas?

Auginame ir patys džioviname pluoštines kanapes (lapus ir žiedynus) norime parduoti įmonei kuri verčiasi arbatų gamyba. Kokia forma galiu parduoti kaip augintojas (registruotas). Ar galiu parduoti kaip fizinis asmuo ar kaip kitaip? (2020-09-29)

Ar gali Latvijos įmonė, turinti leidimą prekiauti trąšomis LV teritorijoje parduoti trąšas Lietuvoje? Jeigu negali-kokių dokumentų reikia? (2020-09-28)

Ar normalu, kai nuo gyvenamo namo iki dirbamo sklypo vos keli metrai? Šiltą ir saulėtą dieną ūkininkas lauką purškia neaiškia chemija. Vos praleidus kelias minutes kieme ima skaudėti galvą, nosį, griebia už krūtinės. Prie pat yra auginamos daržovės, laikomos vištos. (2020-09-22)

Norėjau paklausti, kaip tapti atestuotu dauginamosios medžiagos tiekėju? Norėčiau prekiauti šių dviejų tiekėjų sėklomis: 1. https://www.rieger-hofmann.de/alles-ueber-rieger-hofmann.html 2. https://www.jelitto.com/ Tai sėklos dekoratyvinėms daugiamečių ir vienmečių augalų pievoms. Ką man daryti? Kaip teisingai elgtis? Antras klausimas: Jei mes žemdirbystės institute pradėtume gaminti laukinių augalų sėklų produkciją Lietuvoje, kaip reikėtų tų augalų sėklas "apiforminti", kad galėtume jomis prekiauti a) Lietuvoje, b) Europoje? Ačiū labai (2020-09-18)

Noriu užsiimti purkštuvu registracija ir teh. apžiūra. Kas išduoda leidimus ir nuo ko turėčiau pridėti? (2020-09-16)

Laba diena, herbicido Korvetto registracija baigiasi 2021-04-30; Iki kada bus galima ūkininkams naudoti? (2020-09-04)

Kur ir kaip galėčiau gauti leidima prekiauti savo žemėje užauginta sėkla daržoviu sėkla.Nesu ukininkė ir dideliais plačia sėklų įvairove nesiversčiau tai būtu tik vienos rušies sėklos (2020-09-03)

Planuojame importuoti iš Rusijos uogas - Spanguoles rinktas miške.Uogos bus šviežios. Ar yra kokie reikalavimai,jei turėsime Gost ir FITO sertifikatus.Transportuosime kartoninėse dėžėse. (2020-08-25)

Kokie reglamentai trąšų sandėliavimui? (2020-08-21)

Sveiki, norėjau paklausti ar galima iš Ukrainos įvežti česnakus i Lietuva? (2020-08-11)

Kokį gūdų kiekį reiktų susimalti darant kritimo skaičių? ir kas gali daryti jam įtakos? ar malimui grūdai turi būti be priemaišų? ar nesubręndę grūdai gali daryti tam įtakos ? (2020-08-12)

Parduodant ž. kviečius: ar turi įtakos grūdų sk. kritimui grūdų veislė ar skaičius priklauso nuo kitų prižasčių? (2020-08-06)

Sveiki, kaip pagal standartus turi skaičiuoti šiukšlines priemaišas grūdų priemimo punktai? Jei grūdas turi varpažvynius ir nėra visiškai iškultas, jis skaičiuojamas yra prie šiukšlių ar turi būti išlukštentas ir atskiriamas : viena dalis prie sėklos, o kitą prie šiukšlių? (2020-07-31)

Reglone herbicido panaudojimas kviečiuose. Kokios sankcijos ūkininkui, jei jis taip padarytų? (2020-07-22)

Ar butu įmanoma nusipirktu trašu likuti perparduoti kitiems ūkininkams? Jei taip, tai kaip? (2020-07-16)

Sveiki traukiu vandeni is ivairiu vandens telkiniu bet veziojiu kartju ir chemijos produktus ar gali kas uzdrausti traukti vandeni chemijos produktai buna neispakuoti o panaudota tara isplauta (2020-07-15)

Noriu purkšti žirnius, žinau, kad juos reikia purkšti naktį, tačiau reikia kažkur užsiregistruoti. Galima gauti kontaktus vietos, kur reikia užsiregistruoti? (2020-07-01)

Kaip sertifikuotis kaip sėklos augintojas / platintojas. Dauginamosios medžiagos tiekėjas? (2020-06-17)

Esame išnuomavę žemę ūkininkui, laukas kuriame pasėti javai ir jie purškiami pastoviai nuo namo vos 3 metrai. Kokio atstumo turi laikytis ūkininkas, nes kieme šulinys, iš kurio naudojame vandenį. Ir yra mažas vaikas. Ar yra kokie atstumai, kurio turi laikytis ir nepurksti tiesiog "pro langus". (2020-06-16)

Sveiki, nerandu augalų apsaugos produktų ir žydinčių augalų, kuriuos leidžiama purkšti augalų apsaugos produktais nuo 4 val. iki 21 val. sąrašo, gal galėtumėte padėti? (2020-06-11)

Norime sužinoti ar galima įsigyti atestuotos sorų sėklos, ar išvis tokios sėklos yra, nes noriu naudoti ekologinės gamybos ūkyje. (2020-06-08)

Ar yra legalu rekomenduoti ūkininkams naudoti pusines registruotos minimalios normos pesticidų normas ir juos pardavinėti vadinamuose "packuose"? Ar gamintojų atstovai ir pardavėjai gali viešojoje erdvėje ir spaudoje siūlyti mažesnes nei registruotos pesticidų normos, tačiau jie gali neatsakyti už reklamos turinį, o už panaudotą mažesnę nei registruota pesticido normą atsakomybė krenta ant naudotojo, šiuo atveju ūkininko pečių? Jei į antrąjį klausimą buvo teigiamas atsakymas, ar nepažeidžiamos ūkininko kaip žmogaus teisės, kai ekspertai viešojoje erdvėje rekomenduoja naudoti neregistruotas normas, bet už tai neatsako?

Sveiki, Kokius leidimus turiu turėti norint perpakuoti ir pardavinėti trąšas ir sėklas?

Norėsiu kitiems metams pasiruošti 0,5 ha žemės braškių pardavimui. Esu pradedantysis ūkininkas. Kokius veiksmus reikia atlikti šiais metais. Kokius preparatus geriausiai naudoti piktžolėms naikinti.

Labas diena, Ar bus organizuojami mokymai darbui su Infratec? Jei taip tai kada?

Sveiki, ar galit atsiųsti nuorodą - kur rasti prašymą, reikia patikslinti UAB Divenda įmonės adresą ir prekybos vietos adresą. Leidimo Nr. AS5-93.

Laba diena. Esu ūkininkė. Noriu prekiauti bulvėmis kokius leidimus turiu gauti iš Jūsų tarnybos? Taip pat noriu prekiauti gėlių ir daržovių sodinukais, kokie čia reikalingi leidimai?

Laba diena, ar turi teisė mano kaimynė nuodyti žalią gyvatvorę iš smaragdinių tujų ir dekoratyvinių krūmų, taip pat apnuodijant mano žemės sklypą.

Noriu sužinoti, ar galima prekiauti augalų apsaugos produktais, ūkinės paskirties patalpose, kurios paruoštos pagal reikalavimus, reikalingus prekybai.

Ar galima iš kitų ES šalių įsivežti augalų apsaugos produktų, jei jie yra registruoti Lietuvoje? Pvz. Pantera, Viverda?

Esame įsigiję sodinukų pagal Fito registro Nr. 001748-02-AA-IA. Norime sužinoti šių augintojų koordinates, kad galėtume juos susirasti naujam įsigijimui. Dėkojame

Sveiki. Nuomoju apie 2ha žemės ūkio paskirties žemės ir planuoju auginti pluoštines kanapes.Ar galiu tuo užsiimti, jei neturiu ūkininko pažymėjimo, bei registruoto ūkio?

Laba diena, naudojuosi augalų apaugos produktų duomenų bazę. Joje Librax ir Elatus Era turi tą pati registracijos numerį.

Koks atstumas turi būti nuo gyvenamo namo / šulinio iki dirbamos ir pesticidais purškiamos žemės?

Kokios galimybės įvežti iš Baltarusijos grikius ?

Herbicidas Mezzo 20 g/ha registruotas sasnovskio barščiui naikinti ne žemės ūkio paskirties plotuose. Ar galime naudoti šį herbicidą miškuose. (2020-03-12)

Kokios galimybės įvežti iš Ukrainos skystų mikroelementinių trąšų? (2020-03-02)

Ūkyje naudojamos mineralinės trąšos ir organinės trąšos. Ar tręšiant laukus privaloma skaičiuoti bendrą azotą 170 kg./ha t.y. gaunamą iš mineralinių ir organinių trąšų. Ar tręšiant skaičiuojama atskirai mineralinėse trąšose esantį 170 kg/ha, ir organinėse trąšose esantį 170 kg/ha (2020-02-28)

Jei Stabilan buvo panaudotas žieminių kviečių rudenį. Ar pavasarį galima naudoti tame pačiame pasėlyje Stabilan? (2020-02-27)

Sveiki kur galima isigyti pesticidu -trasu zurnalus? (2020-02-03)

Norėjau paklausti ar Mustang forte galima naudoti rudenį? Taip pat kur rasti veikliųjų medžiagų apribojimų sąrašą ar nutarimus (2020-01-31)

Kur galėčiau internete rasti RINKAI PATEIKIAMŲ IR TIEKIAMŲ TRĘŠIAMŲJŲ PRODUKTŲ IDENTIFIKAVIMO SĄRAŠĄ? (2020-01-29)

Kur Lietuvoje galima įsigyti nedidelį kiekį sertifikuotos pluoštinių kanapių dauginamosios medžiagos sėti 2020m. sodininkystės tikslais? Ačiū (2020-01-23)

Esame konservuoto gyvūnų ėdalo gamintojai, ir norime eksportuoti produkciją į trečias šalis. Ar reikalingas fitosanitarinis sertifikatas? Jai taip, kiek jis kainuoja. Ačiū. (2020-01-15)

Ar galima atsivežti iš Jungtinių Amerikos Valstijų dekoratyvinių viksvų (Carex divulsa) sodmenų? (2020-01-10)

Auginu avietes ir vynuoges, nuosavam gyvenamosios paskirties sklype. Ar aš galiu pardavinėti savo užaugintais šiame sklype aviečių ir vynuogių sodinukais? Kokie turėtų būti tolimesni veiksmai, kad ši veikla būtų legali? (2020-01-08)

Ar galima parsivežus įvairių daržovių sėklų iš Ukrainos,Rusijos ar kitų šalių laisvai pardavinėti feisbuke?Mes,sėklų platintojai ,mokame visus mokesčius,pastoviai tikrinami ir jaučiame didelę atsakomybę parduodami sėklas.O pardavinėdami per feisbuką ,tikiu,kad nei mokesčių nemoka,nei kas juos tikrina...O kur dar fitosanitariniai reikalavimai...Juk ir visokių ligų gali parsisiūsti.Jei paprieštarauji kokioj nors grupėj,kur sėklos pardavinėjamos vos ne laisvai,tuomet užblokuoja ir viskas...Mums,sėklų prekiautojams labai nemalonu,kad niekas į tai nekreipia dėmesio.Gaila. (2019-12-19)

Įmonė nori importuoti iš Ukrainos medingųjų augalų sėklas (Facelijos,Barkūno,Paprastojo Ežeinio). Kokie dokumentai ir leidimai reikalingi norint atsivežti ir prekiauti šiomis sėklomis Lietuvoje. (2019-12-19)

Ūkininkas nupurškė žirnius prieš nuimant derlių su Barbarian biograde 360, po derliaus nuėmimo ta patį lauką nupurškė su Ranger XL. Šiuos produktus galima naudoti tik po vieną kartą, tačiau jų veiklioji medžiaga tokia pati. Ar galima taip naudoti? (2019-12-18)

Prie insekticido Proteus nurodyta kad prekiauti, naudoti nebus galima nuo 2020 04 30. Noriu pasitikslinti sunaudoti 2020 m. sezono metu nebus galima? (2019-12-17)

Sveiki,noriu internetu pirkti is Ukrainos graikiniu riesutmedziu sodinuku 6vnt. savo reikmems. Perkama butu is privataus zmogaus,tai dokumentu abejoju ar butu kokiu. Siuntimas butu daromas pastu. Ar imanomas toks pirkimas ir atsisiuntimas i Lietuva. (2019-12-13)

Kokiais atvejais galima mažinti Augalų apsaugos produktų normas? (2019-11-28)

2012m. balandžio mėn. 23d. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie žemįs ūkio ministerijos direktoriaus Įsakymu Nr. 120 įmonei suteikta teisė žymėti pagamintą medinę pakavimo medžiagą ženklu IPPC LT-002449. Sakykite, ar yra naujesnis atnaujinimas ar pan, ir kur galėčiau jį rasti ir atsisiųsti? (2019-11-26)

Įmonė turi tikslą natūralios kilmės klinties produktus sertifikuoti ekologiniam sertifikatui. Kokių konkrečiai elementų ir rodiklių tyrimus reikia atlikti? Kur rasti prašymo sertifikatui gauti formą? Ar iš viso reikia sertifikuoti gamtinę natūralią trupintą ar maltą klintį, jeigu sunkiųjų metalų tyrimai neviršija leistinų normų? Ar tokios klinties produktus gali naudoti kaip kalcio trąšą ir dirvožemio gerinimo priemonę ekologinės gamybos ūkis? (2019-11-25)

Esame dekoratyvinių augalų ir vaismedžių augintojai bei pardavėjai. Klientas iš Rusijos domisi mūsų produkcija. Noriu paklausti kokių dokumentų ir/ar leidimų reikia norint eksportuoti mūsų auginamus ir importuojamus (iš NL) dekoratyvinius augalus ir vaismedžius į Rusiją? (2019-11-22)

Esame medinių padėklų gamintojai. Ar galime teikti paraišką dėl medienos ženklinimo (IPPC) suteikimo, jeigu džiovinimo kameros paslaugas savo produkcijai perkame iš kitų fizinių ir juridinių asmenų? (2019-11-13)

Noriu iš Tailando (po atostogų) parsivežti mangų, ar galima? Vaisiai skirti asmeninam naudojimui (2019-10-25)

Ar galima įvežti skintas gėles - rožes iš Pietų Amerikos komerciniais tikslais? (2019-10-22)

Sveiki, ar galima parsivežti į Lietuvą 5kg spanguolių uogų iš Baltarusijos? (2019-10-21)

Sveiki, norime gaminti daržovių sėklų mišinį ir pagal įstatymą leidžiama tiekti vienos rūšies skirtingų veislių mišinį. Norėčiau pasitikslinti dėl kopūstų mišinio (Brassica oleracea). Norime maišyti raudonuosius, baltuosius gūžinius ir savojinius kopūstus (visi jie yra Brassica oleracea). Ar galime tiekti tokį mišinį? (2019-10-18)

Norėtumėm sužinoti, ar reikalingi UAB leidimai ar licencijos norint importuoti medieną ar jos gaminius iš Baltarusijos (2019-10-18)

Noriu pirkti graikinių riešutų branduolius Baltarusijoje. Pardavimui Lietuvoje. Kokie reikalingi dokumentai? (2019-10-04)

Ar gali ūkininkas savo kieme purkštuvą pildyti augalų apsaugos produktais? (2019-10-02)

Sveiki, norime atsivežti skiepytų graikinių riešutų rūšį Pescianskij į Lietuvą iš Ukrainos, kokių reikia leidimų, dokumentų norint tai padaryti? (2019-09-30)

Sveiki, Planuoju auginti pluoštines kanapes. Nuo ko reiktų pradėti tvarkyti dokumetus? Kokius reikia užpildyti prašymus ir panašiai? (2019-09-23)

Kokiu leidimu is jusu tarnybos reikia, norint isteigti medelyna (bus auginami dekoratyviai augalai, medziai ir krumai)? (2019-09-23)

Ar galima herbicidus (glifosatus) purkšti vėjuotu oru (pvz. 18 m/s) ir nesilaikant atstumų nuo kaimyninio sklypo ribos? (2019-09-18)

Kaimyne su Roundup ar panasiu keksmingu produktu nupurske mano darzo augalus kur kreiptis-padekite (2019-09-05)

Laba diena, planuojame pirkti stikla is Rusijos, jis bus medinese dezese. Ar uzteks antspaudo 15 ISMP ar reikia dar kazkokiu dokumentų? (2019-09-03)

Jei įmonė atsiveža ekologišką granuliuotą mėšlą (yra Lenkijos respublikoje įtrauktas į ekologiškų trąšų registrą (turi numerį)) su tikslu prekiauti Lietuvos rinkoje, tai ar turi tai registruoti trąšų registre? Ar jau vyksta trąšų registracija, ar yra šiai dienai viešai prieinamas registruotų trąšų sąrašas? Ar gresia įmonei baudos jei ji prekiauja organinėmis trąšomis pagamintomis EU gamintojų kurie turi tų šalių vetnumerius bei leidimus užsiimti gamyba,o jų produktai atitinka reikalavimus (pagal dabartinį trąšų aprašą)? Ar gresia įmonei bauda, jei ji negali įregistruoti tų produktų jei šiuo momentu nėra sukurta tam reikalinga poįstatyminė bazė? Ar jau ją sukūrėt ir galima registruoti? Ar turit sukūrę paraiškos formą trąšų registracijai? Laisva forma? Su kuo reikėtų konkrečiai bendrauti jūsų tarnyboje trąšų registravimo klausimu? (2019-09-03)

Augalų apsaugos produktų purškimo įrangos tikrinimo taisyklėse nurodama - Augalų apsaugos produktų purkštuvas (toliau – purkštuvas) – didesnio kaip 3 m darbinio pločio mašina arba įtaisas profesionaliajam naudojimui skirtų augalų apsaugos produktų tirpalui purkšti ant laukų arba augalų. Augalų apsaugos produktų purkštuvai gali būti savaeigiai, uždedami ant transporto priemonių (uždedamieji) ar kabinami prie traktorių (prikabinamieji arba pakabinamieji), įskaitant naudojamus su sėjamosiomis, taip pat sumontuotus traukiniuose ir orlaiviuose.; 2001m. LR žemės ūkio ministro patvirtintos Purkštuvų tikrinimo taisyklės (Žin., 2001, Nr. 55-1967; 2005, Nr. 126-4510) įpareigoja, kad visi augalų apsaugos purkštuvai, kurių rezervuarų talpa didesnė kaip 30 litrų, būtų patikrinti ir turėtų galiojantį pažymėjimą. Klausimas - ar galima naudoti ant traktoriuko prikabintą iki 30l talpos ir iki 3 m darbinio pločio purkštuvą be TA? Kokie papildomi reiklavimai tada būtų taikomi? Dėkoju už atsakymą (2019-08-26).

Kur galima utilizuoti pesticidus, kuriems pasibaigęs galiojimo/naudojimo laikas? (2019-08-20)

Kiek kg bulvių galima įsivežti iš Baltarusijos savo reikmėms (maistui)? (2019-08-16)

Esame kalėdinių eglių augintojai. Kiekvienais metais lapkričio mėnesį vežame eglutes į Angliją. Anksčiau nereikalaudavo fitasanitarinio sertifikato. Dabar reikia. Kaip jį būtų galima gauti? (2019-08-14)

Laba diena, ar braškėms auginti ir prekiauti reikalingas fitosanitarinis leidimas? jei taip kokių dokumentų reikia? (2019-08-13)

Noriu sužinoti ar galima legaliai atsivežti graikinių riešutų sodinukų iš Moldavijos, savo reikmėms? Sodinukai auginami sertifikuotame sodinukų ūkyje. Kokių dokumentų reikia, kertant Ukrainos-Lenkijos sieną? (2019-08-13)

Ar herbicidu Tomigan 200 galima prekiauti Lietuvoje? Ar jam išduotas leidimas? (2019-07-22)

Kokius augalus, kokius sodinukus galima atsivežti iš Kaliningrado? Ar galima atsivežti vynmedžių, riešutmedžių,- porą? (2019-07-18)

1. Kaip paruošti lauką apynių auginimui: a. Ar suarti dar šiais metais ir pasodinti žieminius rapsus? b. Ar suarus geriau patręšti mėšlu? Kompostu? c. Jeigu vietoj mėšlo/komposto pasirinkti ekologiškas trąšas (tinkamas ekologiniame ūkyje) – kokios tai trąšos tūrėtų būti? Kokios tręšimo normos? 2. Pasodinus augalus reikia juos tręšti taip pat – kurios konkrečiai trąšos tūrėtų būti naudojamos? Kokios normos? 3. Kurias augalų apsaugos priemones nuo kenkėjų, grybelių galėčiau naudoti apyniams? Lietuvoje nėra konkrečių produktų priskirta apynių kultūrai, bet gal yra galimybė pritaikyti kitoms kultūroms naudojamas priemones? (2019-07-18)

Ar yra įmanoma pagal IPPC kodą identifikuoti gamintoją? Kur reikėtų kreiptis norint gauti šią informaciją? (2019-07-02)

Reikalavimai, susiję su augalų apsaugos produktų naudojimu, yra nustatyti Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklėse. Šių Taisyklių 59 punkte numatyta, kad žemės naudotojas apie planuojamą žydinčių augalų purškimą privalo ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas prieš purškimą profesionaliajam naudojimui skirtais produktais pateikti duomenis į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS). Šių Taisyklių 60 punkte numatyta, kad jei žemės naudotojas, pranešime nurodytą dieną purškimo profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais nevykdys, jis nedelsdamas privalo paskelbti apie planuojamo purškimo atšaukimą. Kada tokiu atveju žemės naudotojas vėl gali planuoti žydinčių augalų purškimą? Ar privalo vėl laukti dvi dienas, ar gali jau kitą dieną planuoti purškimą? (2019-07-12)

Noriu sužinoti ar galiu prekiauti augalų apsaugos produktais be leidimo perkant iš Lietuvos tiekėjų ir juos perparduodant internetu ar vis dėl to reikalingas leidimas? Ir jei reikalingas leidimas tai ar galima augalų apsaugos produktus laikyti negyvenamąjame bute? (2019-07-12)

Daug kartų nuskambėjęs klausimas.Šiai dienai mineralinių trąšų naudojimo žurnalo pildymas privalomas ar ne ? Nes vėl sklando gandai.Jei taip kur surasti pavyzdį ? (2019-07-10)

Sveiki, ar norint defuliuoti žieminį rapsą (Reglone Super) reikia registracijos? Jei taip tai kaip ir kada reikia pateikti? (2019-07-10)

Kokių veiksmų turime imtis, kad mūsų nurodyti augalai, kurie yra fitosanitariškai nekontroliuojami ir jų įvežimui į Lietuvos Respubliką fitosanitarinis sertifikatas nereikalaujamas, bet Ukrainoje paruošta javų, pašarinių ir aliejinių augalų sėkla būtų pripažinta lygiaverte Europos Sąjungoje išaugintai ir galėtų būtų teikiama Lietuvos rinkai? Siunčiamos sėklos turi fitosanitarinį sertifikatą tyrimams, kurie buvo atlikti remiantis Direktyva EC216/1141. Ar tai ką nors reiškia? Ar prekių teikimas rinkai reiškia, kad negalima platinti? O kaip su naudojimu savo poreikiams? (2019-07-09)

Laba diena, norėjau pasitikslinti, ar VAISKORIS sistema yra dar veikianti, kur galima pateikti prašymą dėl įregistravimo į šią sistemą? Taip pat norėjau paklausti Lietuvos Respublikoje išaugintų šviežių vaisių, daržovių, uogų, bulvių atitikties deklaracijoje reikia nurodyti kokybės klasę, kas ją nustato, ar gali pats ūkininkas įvertinęs savo produkciją klasę įrašyti, ar turėtų kreiptis į Jūsų tarnybą įvertinimui? (2019-07-02)

Sveiki ketinu importoti is ukrainos euro paletes, labai prasau ka reiketu padaryti reikia kokiu licensiju? (2019-06-28)

Esame ūkininkai, norėtume iš trečiųjų šalių (Ukraina) atsivežti tarpinių augalų mišinių savo reikmėms ūkyje bei platinimui, prekybai. Kokių dokumentų, leidimų ar serfitikatų tam reikia? (2019-06-18)

Kokių augalų apsaugos registracija nebus pratęsta kitiems metams? (2019-06-17)

Eksportuojant medienos gaminius į Australiją, kokie yra reikalavimai? Kokioje temperatūroje mediena turi būti džiovinama, kiek laiko turi būti džiovinama ir per kokį terminą nuo džiovinimo ji turi būti pakrauta į konteinerį, kad atitiktų Australijos importo reikalavimus? (2019-06-14)

Norėjau paklausti, kokie apribojimai ir reikalavimai yra norint importuoti į Lietuvą šviežias bulves iš Uzbekiztano. Jei bus vykdomi Jūsų tarnybos privalomi tyrimai, ar mes nelaukdami jų pabaigos galėsime deklaruoti krovinį Lietuvos muitinėje? (2019-06-14)

Ar galima is Lenkijos i Lietuva ivezti trasas dursban480ec? (2019-06-14)

Sveiki, ar galima įsivežti porą migdolų sodinukų iš Ukrainos ar Baltarusijos? Ko reikia, kad įsivežti? (2019-04-05)

Prašau parašyti, kokiu atstumu nuo vienkiemio ūkininkas gali purkšti herbicidus, pesticidus trąšas, koks turėtu būti atstumas nuo gyvenamojo namo ir ūkininko dirbamų ir purškiamų laukų (2019-05-29)

Pradejau Lietuvoje auginti gusiaziedi pora (allium ampeloprasum) arba kitaip zinoma, kaip dramblinis cesnakas. Prasau patarti, kokiu dokumentu reiketu, jei ji noreciau pardavineti siom skirtingom rinkom: 1. Vietineje Lietuvos rinkoje, kaip maistini produkta 2. Ekspotuoti i Europos Sajungos salis, kaip maistini produkta arba sekla 3. Vietineje Lietuvos rinkoje kaip sekla (skiltelemis) (2019-06-05)

Teiraujames ar galima vežti į Rusiją šviežius vaisius/daržoves su "африканская дынная муха". Lotyniškas pavadinimas "myiopardalina pardalina" - dėl tikslaus pavadinimo nežinome (2019-06-05)

Laba diena. kur užregistruoti pasėlių purškimą? (2019-06-03)

Sveiki, įdomu žinoti, ar reglamentuotas teisės aktais draudimas dėl neonikotinoidų naudojimo žemės ūkyje? Prašyčiau pakomentuoti sms žinutę: Šalia ..... bityno 2019-05-18 08-18h planuojamas pasėlių purškimas/sėja Cruiser OSR. (2019-05-28)

Sveiki norėjau paklausti kur galima išklausyti kursą ir gauti pažymėjimą kad galiu purkšti.Kur reikėtų kreiptis (2019-05-23)

Kurioje vatzum svetainės vietoje yra purškimo žurnalas? (2019-05-13)

Sveiki, gal galit ka patarti. Jau treti metai kaip klevas ir berzas atsprogsta vis maziau. Laja buna vis retesne ir lapai mazesni. Ar tai gali buti pirso liga? Praeitais metais klevo lapai buvo su juioom demelem. Kas dar gali itakoti toki nykima. Kaip gelbeti? Sodyboje uz kilometro taip pat pernai ismire daug klevu... (2019-05-07)

Kaip užsiregistruoti fitosanitariniame registre? (2019-05-07)

Gyvenam nuosavam name , sklypas ribojasi su ukininko dirbama zeme. Jis augina grudus, purskia juos chemikalais, vejas pucia i nuosavu namu rajona, kokiu priemoniu galime imtis , kad isvengti kvepavimo chemikalais , ju tiesioginio patekimo i sklypa ir apriboti ukininko naudojimasi jais gyvenamu namu kvartale? (2019-05-02)

Noriu suzinoti ar reikalingas UAB leidimas ar licenzija grudu supirkimui is ukininku ir veliau perparduodant grudus perdirbimo imonems. Veikla butu vykdoma tik LT teritorijoje (2019-04-29)

Norėtume išaiškinimo, ūkyje naudojame įvairius tebukonazolo produktus Orius, Tebusa, Sirius, Folicur..ar užpydant žurnalą, tarkim ž.rapsuose naudotus produktus rudenį Folicur, pavasarį Orius norma sumuojasi ar žymimi kaip skirtingi purškimai? (2019-04-15)

Noriu pirkti lenkišką purkštuvą .Vienoi firmoj kainujo 1500(sertifikotas su tech apžiura)euro,o kitur tas pats modelis kainuoja 750 euru,be sertifikato ir tech.apžiuros.Ar galima nauduot pigesni arijanta,aruž tai numatita bauda. (2019-04-09)

Laba diena noriu pirkti iš Ukrainos svogūnų sodinukų, iš kurių auginsiu svogūnų laiškus. Kokios procedūros laukia atvežus produkciją į Lietuvą. (2019-04-02)

Kiek ir kokių pesticidų buvo registruota ir vartojama Lietuvoje 2018 m. (2019-03-28)

Ar galima būtų gauti informacijos apie augalų apsaugos kursų baigimo pažymėjimą? Kaip galima jį gauti? Ar galimas jo išdavimas studentams studijuojantiems VDU ŽŪA agronomiją? (2019-03-21)

Noriu iš Ukrainos atsivežti persikų, abrikosų, nektarinų, slyvų-abrikosų, slyvų, kriaušių, šilkmedžių, persimonų, gervuogių sodinukų savo sodui. Kokie dokumentai reikalingi kertant Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos sienas, ar nieko nereikia? (2019-03-15)

Esu užsisakiusi įvairių sėklų savo asmeniniam daržui iš Ukrainos kompanijos,,OGOROD.UA. Siunta į Lietuvos paštą atėjo vasario 03 d.Iki šiol aš jos negaunu. Jau antras mėnuo siuntos neatiduoda,. Liepė kreiptis į jus fitosanitarinio sertifikato.Kitu atveju tekas prašyti, kad siuntą gražintų siuntėjams. nes sėklas sėti paprasčiausiai bus pervėlu. Labai prašau jei yra galimybė tokį setifikatą gauti,bent patarkite kur turėčiau kreiptis ir kaip jį gauti. (2019-03-14)

Būčiau dėkinga, jei nuosekliai paaiškintumėte, ko reikia (kokie dokumentai, reikalavimai) norint įsivežti tarkim iš Lenkijos vaismedžius? Taip pat domina, jei neparduosime ir juos pasodonsime ar kitais metais galėsime prekiauti? Ar tokie pat reikalavimai perkant iš Lietuvos medelynų? (2019-03-14)

Noriu parsiskraidinti iš Ukrainos lazdynų sodinukų. Nerandu atsakymo, ar Ukrainos muitinė leis juos išvežti iš šalies, ačiū už atsakymą. (2019-03-06)

Parduosiu nedidelį kiekį bakternių preparatų ir skystų trąšų organinių ir neorganinių iš ES šalies. Ar etiketės ir sertifikatai būtinai turi būti lietuvių kalba? Ar galima užklijuot lipduką? Ką dar turėčiau atlikti? (2019-03-05)

Nuo ko reikėtų pirmiausiai pradėti, kad galėčiau gauti Dauginamosios medžiagos tiekėjo atestacijos dokumentą? Norėčiau prekiauti tiksliau perpardavinėti sėklas iš profesionalių tiekėju savo el. parduotuvėje. Kur būtų pas jus Kaune galima nunešti mėginį į laboratoriją, kad ištirti jų daigumą ir kokybiškumą, ir gaučiau sertifikatą? (2019-02-28)

Sveiki, kokie reikalavimai yra užsakant burokėlių sėklas iš JAV? Kokių popierių reikia muitinei? (2019-02-27)

Laba diena, žemės ūkio paskirties žemė labai skurdi – tik 27,9 našumo balas, ką aš galėčiau sodinti ir kaip pagerinti žemę? (2019-02-27)

Kada planuojate mokymus darbuotojams dirbantiems grūdų laboratorijose? (2019-02-26)

Laba diena, kokį leidimą reikia turėti norint pardavinėti pesticidus ir kur jį gauti? (2019-02-13)

Sveiki. Ar šiuo metu Trąšų naudojimo žurnalas tikrai nėra privalomas? (2019-02-11)

Norėjau paklausti kokiu dokumentu reikia norint parduoti agurkus žirnius užaugintus savo žemėje neturint ūkininko pažymėjimo. (2019-02-11)

Sveiki, kur turėčiau kreiptis dėl gavimo IPPC sertifikato? (2019-02-05)

Norėjau sužinoti ar reikalinga registracija ES ar LT, norint įvežti NPK trąšas iš Turkijos? (2019-01-24)

Laba diena, Ar bulvių veislės Gala ir Solis yra įtrauktos į Lietuvos Respublikoje saugomų vislių sąrašą ir ar joms Lietuvoje yra suteikta teisinė apsauga. Jei taip , tai nuo kokios datos ir kas yra šios veislės teisėtas selekcininkas. (2018-11-20)

Norėjau sužinoti koki reikalavimai yra norint įvežt citrusinius vaisius iš Egipto(pvz madarinai, apelsinai). Kokius dokumentus aš turiu turėt prie muitinės. (2018-12-13)

Žadame prekiauti trąšomis. Norėtume sužinoti: Prekybos trąšomis teisinius reikalavimus: Reikalingi leidimai įmonei Reikalingi leidimai personalui Reikalingi leidimai sandėliavimui Kiti reikalavimai (2018-10-03)

Norėčiau paklausti, ar dienos metu, būtent šiuo metu, galima ūkininkams purkšti laukus Juventus 90? (2018-09-26)

Esame įmonė užsiimanti prekių sandėliavimu ir atliekanti muitinės procedūras. Turime Valstybinės augalininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos išduotą leidimą prekių saugojimui 10; 11; 12; 44 prekių grupėms. Turime perspektyvų atlikinėti importo procedūrą ir sandėliavimą fasuotiems vaisiams ir riešutams, kurie bus supakuoti į vaakuminius maišus (nereikalauja stabilios palaikymo temperatūros). prekės priklauso 08 prekės grupių kodui. Ar galime papildyti leidžiamų prekių sąrašą šia produkciją? Ko mums reikia kad galėtume tai padaryti? (2018-10-01)

Ar yra kokių nors apribojimų vaismedžių/riešutmedžių auginimui žemės ūkio paskirties žemėje (pvz. dėl melioracijos įrenginių)? ar reikalingi papildomi leidimai prieš įrengiant tokių medelių sodą žemės ūkio paskirties žemėje ? (2018-09-26)

Nagrinėjant asmenų prašymus, dėl muitinės sandėlių bei laikinojo saugojimo sandėlių steigimo, iškilo neaiškumas ar įmonei pageidaujančiai steigti sandėlį reikalingas Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Prekių saugojimo ir muitinio tikrinimo vietos pripažinimo tinkama augalams, augaliniams produktams ir kitiems susijusiems objektams laikyti, kai sandėlyje kartu su atgabentomis iš trečiųjų šalių prekėmis planuojama laikyti medinius padėklus (kaip pakuotės), padėklų klasifikuojami KN kodu 44 skirsnyje. (2018-09-14)

Norėčiau paklausti ar Lietuvoje registruotas Drugių būrio insekticidąs kurį galima būtų naudoti kovoje jiems apsiskraidant ,kad jis nebūtų toksiškas vandens organizmams? (2018-09-12)

Ar miestelio ribose galima purksti chemikalus diena,kai aplink yra gyvenamieji namai ir vandens telkiniai,ir kur kreiptis del chemikalu istyrimo aplinkoje (2018-08-31)

Laba diena, norėjau pasiteirauti kokia tvarka taikoma žemės ūkio produkcijos (šienainio rulonai) gabenimui iš Lietuvos Respublikos į Švedijos karalystę. Kokie reikalingi leidimai ir kokiais teisės aktais reglamentuojama. Ar tiesa kad toks krovinys laikomas pavojingu? (2018-08-30)

Mano gyvenamasis plotas ribojasi su ukininko zeme. 0.5 metro nuo mano tvoros atstumu ukininkas pasisodino grudines kulturas. Vykdant zemes dirbimo darbus, vykdant sejos ir purskimo, bei kulimo darbus viskas sesta mano kieme , zolyne ant namo. Ar jis gali taip arti vykdyti z.u.darbus (2018-08-21)

Sveiki. Gyvename vienkiemyje, o aplink dirbami laukai. Noreciau suzinoti, kokiu atstumu nuo musu teritorijos, nuo musu sulinio, ukininkas gali tresti laukus. Manau kad visos trasos sekmingai patenka i musu sulini. Ar ukininkas turetu atsizvelgti i vejo krypti bei stipruma dirbdamas, tresdamas, purksdamas laukus, kuldamas grudines kulturas? Kur galima pranesti apie galimus pazeidimus? (2018-07-27)

Labas, noreciau atsisiusti apie 25, keliu veisliu graikisku riesutmedziu daigu is trecios salies, galimam ju dauginimui. Ar reikaingi speciaus fitosanitariniai procesai ir kokie, ir y ka del ju kreiptis? (2018-07-25)

Norėjau paklausti kuo skiriasi ūkinio vertingumo bandymai nuo vegetacinių kam jie reikalingi ir kokius patikrinimus turi praeiti naujas sukurtas augalas, kad galėtų būti įteisintas kaip nauja veislė? (2018-07-30)

Noriu atsisiųsti vynuogių sodinukų atviromis šaknimis be substrato iš Ukrainos, kiek suprantu pašto siutoje jų negali būti daugiau nei 50 vnt., tiesa?o jei man reikia 100 vnt. ar galima siųsti 2 siuntas po 50 vnt, jei ne tai koks tas laiko intervalas tarp siuntų turėtų būti? (2018-07-16)

Ar galima naudoti Roundup žolių naikinimui 5-ių butų namo kieme? Kiek Roundup kenksmingas žmogaus ir naminių gyvūnų sveikatai? (2018-07-26)

Laba diena, ar augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnale turi būti nurašomi augimo reguliatoriai? (2018-07-20)

Klausimas: sveiki, mano ganykla, kur ganosi avys ribojasi su dirbamu lauku, kuriame kitas ukininkas buvo pasejes rapsus, pries kulima rapsus ukininkas nupurske kazkokia chemija, siek tiek kliuvo ir mano ganyklos pakrasciui, as to nemaciau. Po poros dienu krito 2 avys, skrodimas parode, kad avys sveikos ligu nera, pozymiai rodo, kad mirties priezastis apsinuodijimas. noriu paklausti kokiu atstumu galima purksti laukus ukininkui jei jo dirbamas laukas ribojasi pvz su ganykla ? (2018-07-19)

Laba diena, kur galima rast informaciją nuo kada iki kada galima purkši daugiametes pievas glifosatais? (2018-07-17)

Kur ir kaip rasti pranešimų VAT formas dėl pluoštinių kanapių auginimo (2018-07-13)

Laba diena,noriu paklausti ar galima į NORVEGIJĄ išvežti šienainio rulonus , supresuotus savo ūkyje, kokie reikalingi dokumentai, leidimai, sertifikatai.Kokia būtų išvežimo procedūros įforminimo tvarka. (2018-07-11)

Laba diena, kur galėčiau rasti atsisiųsti augalų apsaugos produktų (AAP) naudojimo žurnalo naująjį variantą. (2018-07-02)

Prieš keletą metų auginau Lietuvos selekcininkų sukurta veislę Kovas DS. Šiuo metu ieškau duomenų kur būtų galima įsigyti šios veislės sėklos. Gal suteiktumėt informacijos kas galėtų padėti ar pasikonsultuoti? (2018-07-11)

Noriu pasiteirauti dėl augalų apsaugos produktų registravimo tvarkos, eigos, reikalingų pateikti dokumentų (dokumentų paketų) ir atliekamų procedūrų, mokėtinų mokesčių. Prašome suteikti informaciją kokia kalba turėtų būti teikiami dokumentai (dokumentų paketai), ar būtų reikalinga dokumentų apostilizacija ir pan. Planuojama teikti registracijai Rusijoje gaminamą produktą Фитомаг, kurios veiklioji medžiaga: 1-metilciklopropenas. Kadangi nesu šios srities specialistas, prašyčiau suteikti kuo išsamesnę informaciją. (2018-06-29)

Norėčiau jūsų paklausti kur rasti informacijos apie pesticidų maišymą, skaičiau žemės ūkio ministerijos peteiktą straipsnį apie maišymą, ten parašyta atsižvelgt į rizikos faktorius, tačiau jų an augalų apsaugos etikečių pavyzdžių nematau. gal galėtumėte nurodyti kur ieškoti informacijos? (2018-06-29)

Laba diena. su mūsų įmone susijęs ūkis augina įvairias daržoves ir planuoja jas tiekti į restoraną. ar reikia kokių leidimų/registrų vykdant tokią veiklą? (2018-06-29)

Noriu į JAV vežti beržines ir ąžuolines vantas. Ar reikia dokumentų iš jūsų tarnybos? (2018-06-25)

Sveiki, auginamai slyvai jau 4 metai, bet dar nebuvo užderėjusios nei vienos slyvos. Sklype paplitę ir labai kankina amarai, kurie puola obelis. Įtariu kad galbūt slyva serga šarka, nes lapai pageltę yra vos įžiūrimų dėmių. Kiek žinau apie ligą Jums reikia pranešti- ar yra kokia nors pagalbos forma- pradžiai bent identifikuoti ligą. (2018-06-25)

Kokių taisyklių turi laikytis ūkininkai purkšdami ar barstydami cheminius preparatus šalia kaimyno žemės ir namų valdos. Kokie turi būti: paros laikas, oro temperatūra, vėjo greitis, atstumai ir t.t. (2018-06-21)

Ar galima gėlių salone platinti iki 20cm ūgio lietuviškos pluoštinės kanapės daigus vazonėliuose, kaip gėlę, dekoraciją namams? (2018-06-21)

Planuoju iš sėklų auginti ir pardavinėti vazonėliuose bei skintas gėles. Kokie būtu reikalavimai. (2018-06-20)

Planuoju nuosavą žemės ūkio paskirties teritoriją užsodinti riešutmedžiais, graikiniais, amerikietiškais juodaisiasi, ir kt. Ar reikalingi kokie leidimai, derinimai, ar kitos procedūros? (2018-06-18)

Kolektyviniame sode nudžiūvo visa eilė tujų nuo kaimynų pusės,kurie savo sode žoles purškia RAUNDAPU.Klausimas:ar galima kolektyviniuose soduose,gyvenvietėse jį naudoti? (2018-06-06)

Noriu pradėti pardavinėti pačios užaugintis braškių daigus ir braškes. Kokių dokumentų reikia? (2018-06-06)

Laba diena, nudziuvo tresnes medis (5metu) su uzmegztom uogom, kitos salia tresnes jau viena saka nudziuvusi o kiti lapai mazesni, nusvire pasidare. Kokia cia liga ir ka daryti. turim ir daugiau tresniu, kad neapsikrestu? (2018-06-01)

Ar nesant pluoštinių kanapių augintoju, bet norint Lietuvoje prekiauti pluoštinių kanapių produktais (sėklų aliejus, pluoštinių kanapių ekstraktas, žiedų arbata, malti kanapių žiedai, kanapių sėklų miltai) yra reikalinga kur nors užsiregistruoti, gauti kokį nors leidimą, vesti kokį nors produktų žurnalą? Ar tie patys reikalavimai taikomi, jei prekiaujama iš kitų Europos Sąjungos šalių atsivežtais produktais?Ar yra kokių nors reikalavimų/apribojimų, kai pirkėjas Lietuvoje tokius produktus įsigyja internetu iš kitų Europos Sąjungos šalių? (2018-05-28)

Kokiais herbicidais rekomenduotumete purksti siauralapius lubinus nuo vienaskilciu ir dviskilciu zoliu (lubinai auginami seklai)? (2018-05-23)

Koki herbicida patartumet naudoti auginamoms tulpems nuo pilkojo puvinio (botrytis tulipae). (2018-05-23)

Kaip turi buti gabebanos spygliuočiu šakos? Kokia reikalinga temperatura? Ar reikalinga šaldytuvas ar gali buti ir tentinė mašina? (2018-04-20)

Alytaus turguje maciau prekiauja braskiu sodinukais-daigais, ant lapo uzrasyta tipo veisle, jokiu dokumentu veisles nei isigijimo nei ukininko pazymejimo neturi.Ar taip galima prekiauti neaiskios kilmes sodinukais tiesiai is dezes? Kiekviena sestadieni prekiauja gal sestadieniais galima viskas niekas netikrina? (2018-05-23)

Ar galima kieme auginti lystvę (apie 10-15 augalų) kanapių (cannabis sativa)? Sėklos pirktos iš UAB "Eeko Pirk". Augalai bus naudojami vištų lesalamas, mulčiui, buičiai. (2018-05-14)

Sodininkystės tikslu norėčiau auginti pluoštines kanapes. Kaip ir kur reikia registruoti, ar dar yra kitų teisinių formalumų? Kokį didžiausią plotą galiu užsėti sodininkystės tikslais nebūdama ūkininke? (2018-05-09)

Sveiki, nusipirkus kanapių sėklų iš parduotuvės maistinio skyriaus, netyčiomis palikus jas drėgnoje aplinkoje pastebėjau kad visos yra labai daigios. Norėjau paklausti dėl šių pluoštinių kanapių auginimo 0,11 ha sklypo plote, kur galimai, gavus leidimą būtų auginami apie 3-4 augalai sodininkystės tikslais , sėkloms. Ko reikia kad galėčiau jas auginti neužtraukdamas sau atsakomybės? Ar galima auginti tik sertifikuotas auginimui skirtas sėklas? kokių sertifikatų/dokumentų man reikia? (2018-05-08)

Savo žemėje pradėjau auginti tujas, kalnines pušeles, daugiametes gėles..noriu prekiauti turguje. Kokie dokumentai reikalingi? (2018-04-20)

Kur galima rasti naujausią trąšų naudojimo žurnalo formą ūkininkui? (2018-04-20)

Kur rasti augalų pasų apskaitos žurnalą? (2018-04-20)

Ar reikalingas sertifikatas ar kitas dokumentas pardavinėjant aitriųjų paprikų (lot.Capsicum chinense) rūšies sėklas "Carolina Reaper" užauginta namų sąlygomis Lietuvoje? (2018-04-20)

Kokį insekticidą naudoti obelims ir vyšnioms purkšti kolektyviniame sode? Pernai sukirmijo visos slyvos. (2018-04-18)

Planuojame pasisodinti vynuogyną ir prekiauti savo pačių užaugintomis uogomis ir iš jų išspaustomis sultimis. Kokius dokumentus turi pateikti sodinukų pardavėjai ir ar tuos dokumentus reikės pateikti kontroliuojamoms institucijoms norint pardavinėti savo užsiaugintą produkciją. Projektas iš dalies finansuojamas NMA lėšomis. (2018-04-13)

Kur galima kreiptis ir kaip derėtų elgtis sodininkui, įtariant degligę ar kokią kitą vaismedžių ligą. Prieš du metus sodyboje pasodinome virš 20 naujų vaismedžių (pirkome iš Babtų instituto), pernai pasodinome netoliese dar 4 kriaušes, o vasaros viduryje beveik visi obelų sodinukai ir dvi seniau sodintos trešnės nurudo, o kiek vėliau ir visai nujuodo. Obelaites sudeginome, o trešnės, tikėjomės, atsigaus. Palikome. Manėme, kad gal obelis paveikė netinkamai paruošta žemė sodinimui: joje galėjo būti senų obelų medienos mulčo, bet gal ir ne ta problema. Prašome suteikti informacijos, kaip apsaugoti būsimus sodinukus ir ką daryti su tomis vietomis, kur išrauti medžiai - ar ten lieka augalų vėžio ar degligės užkratas? Kaip ilgai išlieka? Kur ištirti augalus? (2018-04-12)

Ar ūkininkas, purkšdamas kaimyno deklaruotus pasėlius su savo purškimo technika ir savo vardu įgytais pesticidais, nebus laikomas chemijos platintoju ir ar jam negalios platintojui keliami reikalavimai? (2018-04-10)

Ar reikalingas fitosanitarinis sertifikatas išvežamai produkcijai į Norvegiją ir Islandiją? Prekės-dvigubo pjovimo džiovinta kalibruota eglės mediena. Jei naudotume pakavimui taip pat apdirbtą medieną (džiovintą ir kalibruotą), ar bereikia ženklinimo ant pakuotės (IPPC)? (2018-04-10)

Ar teisingai suprantu, kad pagal Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, teikimo rinkai taisykles, kurios patvirtintos 2018-03-19, Nr. 3D-166 reikės visiems augalų apsaugos produktų profesionaliesiems naudotojams įsirengti įrangai plauti aikšteles pagal 90 punktą? (2018-04-06)

Kokie reikalavimai yra šilauogems, gervuogės, sausmedziams ir dekoratyviniams augalams, norime vežtis iš Lenkijos ir prekiauti Lietuvoje. Kokie dokumentai reikalingi muitinėje ir prekybai pas mus? (2018-04-04)

Ar privačios kelionės metu registruotame bagaže galima iš Ukrainos vežtis kelis sodinukus, kitus žaliuosius auginius, eukalipto lapus bei vaistažoles? (2018-03-15)

Turime technologijas ir galimybę gaminti/prekiauti organinėmis trąšomis. Norime sužinoti, ar neekologinėje ir ekologinėje gamyboje: reikalingas leidimas? patvirtinimas? kokie keliami reikalavimai gamybai? zenklinimui? (2018-03-12)

Kokių yra reikalavimų norint vežtis iš Lenkijos braškes (uogas) pardavimui? Kokių dokumentų reikia kertant sieną? (2018-03-08)

Sveiki, biokuro gamyba užsiimanti įmonė norėtų importuotis iš Kaliningrado biomasės. Sakykit, prašau, kokie reikalavimai taikomi tokio tipo importui? Ar reikalingi fitosanitariniai tyrimai? Jei taip, kur jie atliekami? (2018-02-21)

Organinių trąšų (mėšlo, srutų) per metus negalima ištręšti daugiau kaip 170Nkg/ha. O kaip yra su mineralinėmis (azoto trąšomis pvz. Amonio salietra) ar joms taip pat galioja 170Nkg/ha riba. Jei taip, kuriuose teisės aktuose tai parašyta. Ačiū už atsakymą. (2018-02-19)

Kokių imtis veiksmų norint įsivežti registruotus augalų apsaugos produktus iš kitų šalių (pvz. Lenkija, Latvija)? (2018-02-19)

Laba diena, su grupe augalų mylėtojų planuojame keliauti po Olandiją, o tuo pačiu ir apsipirkti keliuose augynuose. Ar yra kokių apribojimų augalų įvežimui iš ES šalių? Augalai - žoliniai daugiamečiai, auginami vazonuose su durpe. Augalai bus įsigyjami mėgėjiškais tikslais, ne dauginimui. Augynai išduoda kasos čekius. Augalai bus transportuojami lėktuvu. (2018-02-19)

Planuojame įvežti pabandymui bolivinės balandos sėklų Titicaca ir VIkinga. Norime sužinoti, ar reikalingas koks nors sertifikavimas ar registravimas, leidimai? (2018-02-19)

Ar reikia kilmės dokumentų ir FITO sertifikatų importuojant iš Rusijos, Ukrainos ąžuolo, uosio medieną į Europos bendriją? Kokia čia būtų derektyva? (2018-02-08)

Norėčiau sužinoti, ar augimo reguliatorių Corus 750 SL vis dar galima naudoti? Ir kodėl šio produkto etikės nerandu nei tarp registruotų produktų nei tarp analogiškų? Bet įvedus paieškoje Google puikiai ją randu. (2018-02-06)

Norėčiau įkurti miško sodmenų (juglans cinerea ir juglans nigra bei jų hibribų) medelyną. Esu ūkininkė. Kokie reikalavimai taikomi tokių sodmenų auginimui ir pardavimui? Ar skiriasi reikalavimai, jei sėkla perkama sertifikuota iš ES arba renkama vietinė? Kaip įteisinti medelyną? (2018-02-05)

Laba diena, augalų apsaugos produktų pardavėjų atstovai tvirtina, kad 100 proc. šį sezoną bus suteiktas laikinas leidimas pupas beicuoti Maxim ar pan. Ar galite suteikti informacijos šiuo klausimu? (2018-02-05)

Ar imanoma Lietuvoj realizuoti dideli kieki pagamintas kalkes dirvoms – Agrokalkes. Pristatome kalkes dirvoms – Agrokalkes, kurių paskirtis: dirvos rūgštingumo mažinimas – neutralizavimas. 2017 05 12 Agrocheminių Tyrimų Laboratorijoje atliktas kalkių dirvoms – Agrokalkių cheminės sudėties tyrimas (2018-02-02)

Norėčiau pradėti verstis individualia veikla, auginti ir pardavinėti dekoratyvinius augalus. Kokiu dokumentu man reiketu? Jeigu sodinukus norėsiu įvežti iš užsienio, užauginus, pardavinėti. Ar reikalingas žemės tyrimas ir ar keičiasi dirbamos žemės paskirtis? (2018-01-29)

Norint užsodinti 1-2ha ūkio paskirties žemės sklypą tujomis ir jas vėliau parduoti, reikalingas ūkininko leidimas ir sklypo deklaravimas? Ar reikalingas tujų sėklų sertifikatas, ar užteks tik tiekėjo sąskaitos? (2018-01-24)

Planuoju is Lenkijos pirkti ,,tuju" vienmeciu-dvimeciu jas parsivezti i Lietuva paauginti kelis metus ir perparduoti.tad klausimas koki kieki galiu pervezti per siena ir kokie transportavimo dokumentai tam reikalingi.ir tuo paciu auginant lietuvoje ar reikia registruoti koki uki susijusi su sia veikla. (2018-01-24)

Ar galima iš trečiųjų šalių (Rusijos, Kinijos) parsisiųsti savo reikmėms sėklų.Pomidorų,agurkų,moliūgų,žemuogių,braškių,grybų,paprikų,prieskonių. Ar siunčiant paštu reikalingi fitosanitariniai ar kitokie dokumentai? (2018-01-24)

Nuo 2015 m. keitėsi naudojamų, surašomų pesticidų žurnalo forma, kur būtų galima ją rasti? (2018-01-22)

Kiek kainuos paslauga- fitosanitarinio sertifikato išdavimas konteinerinei siuntai avinžirnių (lot. Cicer, KN kodas- 0708), kilmės šalis- Rusija, šalys gavėjos- JAE ir Pakistanas? Ar yra galimybė išduoti sertifikatą Lietuvoje prekėms, kurios išgabenamos per Latvijos uostus? (2018-01-19)

Ketiname dalyvauti bendrame projekte su Baltarusijos Respublikos Gardino miestu. gydyti mieste kaštonus nuo keršųjų kandelų. Baltarusija ketina naudoti po žieve suleidžiamus preparatus. Prašau informuoti, ar leidžiama Lietuvoje, mieste, naudoti tokius ar analogiškus preparatus, jei taip, tai kaip jie vadinasi. (2018-01-16)

Kokių dokumentų ar tyrimų reikia norint Lietuvoje prekiauti augalų augimo gerinimo priemone "Herbaphilum", įvežta iš Ukrainos. Deklaruojama, kad jos sudėtyje yra augalų ekstraktai (250 ml) ir amonio nitratas (50 ml). (2018-01-16)

Скажите, где можно ягодам пройти фитосанитарный контроль в Вильнюсе, Каунасе и Мариямполе? Для оптовых поставок. (2018-01-11)

Malaizijoje norėjau nusipirkti keletą paskiepytų Adenium obesum augalų. Aš susisiekiau su pardavėju, jis sutinka, bet man reikia leidimo importuoti. Kaip ir kur galėčiau jį gauti? (2018-01-05)

Noriu sužinoti ar galima keliaujant lėktuvu iš Lietuvos į Šveicariją, registruotame bagaže vežtis kvapiosios pelargonijos ("jeronimo") šakelę, ne visą augalą. Ar vežant ne visą augalą, o tik jo dalį taip pat yra reikalingi fitosanitariniai dokumentai? (2018-01-05)

Noriu nusipirkti vienadienių gumbų iš JAV. pardavėjas pasirūpins išduoti fitosanitarinį sertifikatą. Siuntimas paštu. Ar dar yra kokie kiti reikalavimai? (2017-12-29)

Ar galima zemes ukio paskirtie zeme ,kurioje dabar auginami javai,uzsodinti lazdynu riesurais.5ha (2017-11-21)

Kaip turetu buti teisingai zenklinamas padeklas? Kur buvo is vieno kampo zenkliukas EPAL is kito EUR, o dabar kiek suprantu kad sie zenkliukai nebebuna ant vieno padeklo kartu, tik atskirai? (2017-11-20)

Kur siuo metu rengiami kursai gauti pazymejima augalu apsaugos priemoniu prekybai? (2017-11-13)

Ar pagrįstai LSA reikalauja selekcinio užmokesčio už avižas Typhon ir ž. kvietrugius SW Valentino, t.y. už veisles kurios nėra įrašytos į saugomų veislių sąrašą. (2017-10-24)

Gal galėtumėte patarti....? dekoratyvinis kėnis alpinariume staiga pradėjo gelsti ir mesti spyglius, ką daryti? gal jam per drėgna, ar cia kokia grybeline liga? Kokių priemonių imtis, kaip ji išgelbėti? Pirmais metais augo gerai, viskas buvo tvarkoj, o antrų metų rudenį pasidarė kažkas negerai... (2017-10-20)

Ar yra kur nors informacija apie 2016-2017 parduodamus augalų apsaugos produktų kiekius ir kainų pokitį? gal turite informacijos, kokiose Lietuvos vietose konkrečiai, pagal rajonus, savivaldybes yra naudojama daugiausiai augalų apsaugos produktų. PVZ žemėlapiai. pagal veikliųjų medžiagų panaudojimą skirtinguose Lietuvos vietose. Arba kokiose Lietuvos vietose daugiausiai naudojama AAP? (2017-10-18)

Noriu (asmeniniam poreikiui) gabenti obelų sodinukus į Norvegiją. Kokie reikalavimai yra taikomi? (2017-10-17)

Kilus norui importuoti iš Indonezijos akvariumo augalu, konkrečiau Bucephalandra, kokiu dar proceduru reikes? Kartu su augalais keliaus ir fitosanitarinis sertifikatas. (2017-09-27)

Kaip rasti registruotų augalų apsaugos produktų sąrašą? (2017-09-26)

Norėtume pradėti auginti 20 arų žirnių pardavimui, ar reikalingi kokie dokumentai? (2017-09-22)

Ketiname verslo tikslais importuoti seklas (pakeliuose) is ES ir treciuju saliu. Kokie leidimai reikalingi? (2017-09-13)

Noreciau is Baltarusijos isivezti kvieciu grudu pasarui. Kokiu dokumentu reiktu? (2017-09-11)

Kiek kainuotu FITO sertifikatas? sodinukai vazonelese (žemeje). (2017-09-08)

Jei noreciau auginti 1-2 ha graikiniu riesutu. Kokie reikalavimai butu juos sodinant. Turiu omeny ar reik uzregistruot uki? Ar reik kokiu nors papildomu leidimu? O gal paprasciausiai imi ir sodini? (2017-09-05)

Ar po pranešimo apie ketinimą auginti kanapes ir po augalų žydėjimo augintojas yra automatiškai įtraukiamas į produktų tiekėjų sąrašus? (2017-08-14)

Ar galima kanapių sėklas atsivežti iš užsienio, o ar jos turi būti pirktos tik Lietuvoje? Ar sėklų sertifikavimo taisyklės yra bendros visoj ES? (2017-08-14)

Kiek kainuoja visi kanapių auginimui reikalingi dokumentai? (2017-08-14)

Ar reikia specialaus leidimo auginti pluoštines kanapes? O ar užtenka tik pranešimų apie sėklų pirkimą ir vėliau augalų žydėjimą? (2017-08-14)

Norėčiau lėktuvu rankiniame bagaže skraidintis augalus į Anglija. Jei tiksliau tai 2 rožes ir 10 braškių daigų. Ar reikalingas augalų sertifikatas? Jei taip ar kiekvienam atskirai ar kartu ir kiek tai kainuotu? Ko reiketu kad sertifika israsytumete ir kur? (2017-08-21)

Turimas tujas planuojama daiginti , veliau auginti ir parduoti. Ar reikalingas seklos sertifikavimas? (2017-08-11)

Norime sužinoti, ar Ukrainos selekcijos česnakų veislė LIUBAŠA yra įtraukta į Bendrajį katalogą? (2017-08-07)

Vežant ąžuolą iš Ukrainos. Kokie reikalavimai? VIeno pjovimo lentos. Žievė ąžuolo turi būti nuimta, nuskusta, nuvalyta? (2017-08-02)

Ar reikia licencijos augalams purkšti? (2017-07-21)

Kur galima rasti pas jus tikrinimo zmoniu sarasa del chemijos sandeliavimo ir zurnalu vedimo? (2017-07-05)

Ar yra limitas trasu ar sodinuku gabenimo per lenkijos siena ir jei virsijus kiek apmokestinta aciu (2017-06-27)

Turiu keletą obelų, tačiau vienos jaunos obels (4-5m.) atskirų šakų lapai pradėjo ruduoti iš kraštų, vėliau paruodavo atskirų šakų visi lapai. Kitos šakos žalios. Lapai nesiraito, lieka ant šakų tiesūs tik rudi. Bijau ar tai negali būti degligė. Ko imtis? (2017-06-23)

Raitosi pomidoru lapai, kas gali buti. Gal ko truksta ar ko nors per daug? (2017-06-20)

Turiu sodą. Auginu iš Žalioji stotelė sėklų parduotuvės pirktas pluoštines kanapes, 20 augalų. Yra 6 arų sklypas. Kaip deklaruoti jų auginimą. Formą radau, kur ją pristatyti, ar pildymas tik rankinis ir siuntimas paštu VAT adresu ar yra internetinis deklaravimo būdas. Ką turiu įrašyti į grafą – žemės valdos numeris, ar kadastrinį sklypo numerį ar sodo sklypo numerį, pvz.225. (2017-06-15)

Kokie dokumentai būtini norint pervežti dvigubo pjovimo medieną palečių gamybai? Ar būtina džiovinti ir apdirbti pagal IPPC? Ar galima vežti šviežio pjovimo medieną? Medienos kilmės šalis Lietuva. (2017-06-15)

Ar yra kokia nors reglamentuota tvarka norint įveisti sodą? Planuojama įsteigti ūkį, pasodinti 2 ha medelių ir, kai jie užaugs, prekiauti vaisiais. Jei yra taisyklės, ar jos vienodos visiems sodiniams augalams? Dauginti augalus planuojama tik savo reikmėms, t.y. sodo plėtimui. (2017-06-15)

Sveiki, ar galima sėti Lubinus savo sode? Ačiū (2017-06-14)

Laba diena, Ar būtinas oficialus teksto vertimo patvirtinimas registruojant užsienio įmonės trąšą ar užtenka paprasto individualiai išversto varianto be patvirtinimo? Dėkoju (2017-05-24)

Kur ieškoti informacijos registruoti purškimus žydintiems pasėliams? (2017-05-23)

Norėčiau pradėti auginti daigus iš sėklų, pvz., kopūstų, ir jais prekiauti turguje. Ar reikia kokių dokumentų ir leidimų. Esu ūkininkė, turiu žemės. Kur kreiptis, jei reikia leidimų? (2017-05-18)

Labas. Kokia tvarka būtų utilizuojamos galimai pavojingos cheminės medžiagos (spėjama, seni ž. ū. chemikalai). Kur ir kokia tvarka dėl to kreiptis Kauno rajone? Ačiū (2017-05-09)

Kiek daugiausiai (žinoma, priklausomai nuo vėjo greičio) galėtų oru nukeliauti purkštuvu purškiamos chemijos dalelės? (2017-05-09)

Laba diena, gal galėtume sužinoti, dėl kokių priežasčių Soja yra įtraukta į Aliejinių ir pluoštinių augalų sąrašą, kokiais rezultatais remiantis buvo priskirta šiai grupei, o ne Baltyminių augalų grupei? Taip pat mus domina sojų veislės 'Merlin" atstovas Lietuvoje, gal galėtume sužinoti? Lauksime iš jūsų atsakymo. Pagarbiai, sojų augintojas (2017-05-09)

Laba diena, Dalyvaujame Tarptautiniame projekte Heritage Gardens. Sėjame senesnes lietuviškas daržoves ir kitus daržo augalus. Anksčiau lietuviai augindavo savo daržuose pluoštines arba technines kanapes bei aguonas, todėl mes jas įtraukėme į savo projekte auginamų augalų rūšių sąrašą. Auginsime po 1 kv. metrą. Norime paklausti, ar mums reikia kokio nors leidimo, jeigu taip- kaip jį gauti? Būtume dėkingi už atsakymą. (2017-05-03)

Laba diena, noriu pasiteirauti ar galiu naudoti audinių srutas ir skystą mėšlą savo ekologiniuose laukuose? Kokius veiksmus turėčiau atlikti, prieš naudojant? (2017-05-03)

Sveiki, Įmonė gaminanti durpių subtratus domisi pagal kokius nuostatus yra leistina Lietuvoje prekiauti jais? Ar galit suteikti kokią informaciją? (2017-04-27)

Skaičiau, kad išrastas veiksmingas tirpalas Sosnovskio barščiams naikinti. Kur galima šio tirpalo gauti ir kokia bendrovė ar samdomi žmonės galėtų išpurkšti juo apie 1,5 ha lauką? Ačiū. (2017-04-24)

Norejau paklausti apie glifosata RODEO, ar jis dar registruotas? (2017-04-21)

Laba diena.Susirgo mano puseles RAUDONZIEDE DEGLIGE.Noreciau suzinoti kokiais fungicidais gyditi.Kada ir kiek kartu purksti nuo sios lygos. Aciu (2017-04-20)

Norėjau sužinoti, kokie yra pasėlių purškimo reikalavimai. Jei jie yra pažeidžiami, kur kreiptis. 2017-04-10 d apie 17,00 Kauno rajone Žemaitkiemio kaime prie Sniego gatvės gyvenamųjų namų buvo purškiami pasėliai (rapsas) purškimo metu buvo stiprus vėjas pravažiuojant purkštuvui aš dirbau kieme nuo pasėlių lauko krašto apie 20 m. purškimo dulkių debesiu buvau apipurkštas veidas pasidengė purškalo lašeliais po 10-15 min vedą pradėjo deginti. Be to pas kaimyną už namo lauke miegojo vežimėlyje kūdikis. Ar esant tokiam stipriam vėjui galima purkšti? Ar yra nustatytas purškimo nuo žemės aukštis minėtu metu purkšto aukštis nuo žemės buvo iki 2 m. Sklypo tvoros aukštis 1,3 m. Pravažiuojant purkštuvui purškiklis buvo virš tvoros apie 1 m. Dėkoju už atsakymą. (2017-04-11)

Rasau del pluostiniu kanapiu. Turiu sandeliavimo patalpas ir yra besidomintys zmones sandelio nuoma pluostiniu kanapiu sandeliavimui ir aliejaus spaudimui. Domejausi, jog istatymas berods yra priimtas 2014m. sausio menesi leidzianti asmenims turintiems zemes ukio paskirties zemes auginti pluostines kanapes. Ar 2016 metais buvo priimtas istatymasleidziantis auginti kanapes savo soduose? Mane domina ar reikalingi kazkokie leidimai ir t.t., ir jeigu asmuo besinuomuojantis patalpas tu leidimu neturi ar augina neleistinos rusies kanapes, kiek tai liecia patalpu savininka ar jo atstova. Kalba eina kuomet pasirasoma standartine nuomos sutartis, galbut iregistruojama registru centre (berods tai nera privaloma). Galbut galetumete patarti ar reiketu itraukti kokiu nors papildomu punktu i sutarti ar geriau atsissakyti tokio nuomininko? Tikslas kuo sklandesne nuoma, be jokiu papildomu trikdziu, problemu jeigu nuomininkas kazka darytu nelegalaus ar be leidimo. (2017-04-05)

Ar galima iš Baltarusijos įvežti savo sodybos vaismedžiams purkšti insekticidų nuo vabzdžių. Ar reikalingas leidimas? (2017-03-31)

Ar šiuo metu galima įsigyti ir ar yra prekyboje Ecoplug kapsulių preparato medžių kelmų naikinimui? (2017-03-27)

Sveiki,noreciau suzinoti,koks atstumas turi buti nuo geriamo sulinio ir tresiamu bendroves lauku. Jau pavasaris ir prasides tresimas,o sulinys mums yra vienintelis geriamo vandens saltinis.Ar zemes ukio bendrove gali tresti laukus salia esancio sulinio? (2017-03-24)

Ar galima įsivežti bambukų sodinukus ar bent jau sėklas, iš kurių juos būtų galima išauginti? Kalba eina ne apie dekoratyvinius, o apie "pramoninius", kurie užauga didesni ir storesni. Taip pat norėčiau paklausti dėl ženšenio. Ar galima jį kaip visa augalą ar augalo dalį (t.y. šaknį) įsivežti? Jei taip, ar reikia įsivežimą deklaruoti? Kokios įsivežimo iš trečių šalių (t.y. Kinijos) sąlygos šiems augalams? (2017-03-23)

Norėjau pasiteirauti, ar galima atsiskraidinti mažą mandarinmedį (ne daugiau 50 cm) iš Kinijos? Ar reikia deklaruoti jo atvežimą, praeiti fitosanitarinį patikrinimą? Galbūt yra dar kažkokios procedūros, kurias reikia atlikti norint įsivežti medelį iš Kinijos? Ar galima jį tiesiog "įsimesti" į lagaminą ir parsivežti tarsi batus? (2017-03-23)

Norime iš Lenkijos įsivežti ir pasisodinti 240 dvimečių šilauogių sodinukų. Ar juos vežant reikia turėti kokius nors leidimus ar kitus dokumentus? Nuo kokio vežamo kiekio sodinukų reikia turėti leidimus ar kitus dokumentus? Ar dokumentacijai turi reikšmės sodinukų amžius? Ar reikalingas leidimas tokio kiekio sodinukų sodinimui? Ar yra kokie nors Lenkijos ūkininkų sąrašai iš kurių galima pirkti ir į Lietuvą įvežti šilauogių sodinukus? (2017-03-21)

Noriu sužinoti, ar galima atsivežti iš Rusijos dirvožemio pavyzdžius agrocheminiams tyrimams atlikti? Ačiū (2017-03-16)

Decis mega ir Mavrik2F sąrašuose neprofesionaliam naudojimui yra. Tai prekiauti galima? (2017-03-16)

Sveiki, noriu atidaryti sėklų elektroninę parduotuvę, dirbsime su atvežtinėm sėklom iš Rusijos, kokius reikiamus dokumentus reikia susitvarkyti, kad viskas būtų tvarkoje, nuo ko pradėti? Iš anksto dėkoju už atsakymą (2017-03-15)

Laba diena, norėčiau atsisiųsti nemažą kiekį gėlių svogūnėlių iš Olandijos; ką turėčiau žinoti, kokius dokumentus turėčiau turėti norėdamas juos parduoti Lietuvoje? Ačiū (2017-03-08)

Norėčiau sužinoti nesaugomas javų ir žirnių veisles, kurioms netaikomas selekcinis mokestis. (2017-03-08)

Kur, kokiame tinklapio skyriuje galima rasti formą apie GMO (trąšoms ir dirvos gerinimo priemonėms). (2017-02-14)

Kokia tvarka galioja / dokumentai reikalingi įmonei, norinčiai vykdyti mažmeninę prekybą daržovių sėklomis iš Jungtinės Karalystės ir joms įsivežti? Sėklos originaliose pakuotėse, perpakavimas nebus vykdomas. (2017-03-06)

Planuoju savo sodybos apželdinimui dekoratyvinius medelius pirkti Lenkijoje, tačiau norimų pirkti medelių kiekis viršija LR žemės ūkio ministro ir LR finansų ministro 2005 m. kovo 25 d. 3D–171/1K–080 įsakymu patvirtintų įvežamų produktų fitosanitariškai nekontroliuojamų kiekius. Medelių auginimu bei prekyba neužsiimu, todėl jokių prisiregistravimų LR fitosanitariniame registre neturiu. Ar galėsiu augalus įvežti į Lietuvą tik su augalų pasais bei pirkimo čekiu?(2017-02-13)

Sveiki, kokių sertifikatų turiu reikalauti iš riešutų tiekėjų, riešutai iš Ukrainos (graikiniai), ačiū. (2017-02-13)

Norėčiau sužinoti apie pluoštinių kanapių sėjimą. Planuoju savo sode-darže dėl savęs pasisėti pora arų, kokius popierinius veiksmus turiu padaryti, kada ir ką jum pranešti ar atsiųsti. (2017-02-10)

Norėčiau informacijos apie nuodingiems priskirtų augalų apsaugos produktų (Reglone super, Lingo ir kt.) naudojimo reikalavimus. Kokių leidimų reikia norint įsigyti šiuos produktus ir naudoti pasėlių priežiūrai? Ar gali parduoti platintojai neturint leidimo? Ar galima platintojui turinčiam leidimą prekiauti nuodingas medžiagas, jam prižiūrint, naudoti tas savo ūkyje? (2017-02-06)

Kur artimiausiu metu vyks kursai pradedantiems augalų apsaugos produktų platintojams? Būtų geriau Kauno apskrityje. Ačiū už atsakymą (2017-02-06)

Kokius dokumentus/žurnalus būtina turėti ir pildyti: 1. Įvežant į šalį AAP. 2. Vežant šalies viduje AAP. 3. Saugant - sandėliuojant AAP. 4. Parduodant AAP. 5. Naudojant AAP. 6. Naikinant likučius AAP. 7. Naikinant AAP pakuotes. Kur būtų galima rasti šių dokumentų/žurnalų formas pavyzdžius? (2017-02-06)

Kokiais LR teisės aktais yra reglamentuojama LR juridinio asmens įvežamų į LR iš ES šalių šviežių vaisių ir daržovių patikrinimo tvarka dėl jų atitikimo kokybės reikalavimams? (2017-02-06)

Ar ūkininkas auginantis lazdynus ir graikinius riešutmedžius gali prekiauti savo ūkyje padaugintais, išaugintais šių medžių sodinukais mugėse bei namuose. Sodinukai būtų skirti galutiniam pirkėjui, t.y. fiziniam asmeniui. Ar užtenka vien to, kad ūkininkas registravo žemės ūkio valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Tai būtų ne pagrindinė ūkininko veikla. Dauginamos veislės senos (50 ir daugiau metų), tai kaip suprantu, licenzijų joms dauginti nereikia. Ar būtinas registravimasis dar kokiuose registruose? (2017-02-06)

Ar reikalingi kokie nors papildomi leidimai ar sertifikatai pervežti gaminius (langus) ant medinių palečių, įpakavimų, jei šiuos medinius įpakavimus pasigaminame patys individualiai kiekvienam gaminiui pagal jo esamus gabaritus iš medienos, kuri mums atkeliauja irgi kaip mediniai įpakavimai iš kitų ES šalių. Jei taip, tai tokių, vežant į ES ir trečiasias šalis? (2017-02-06)

Noriu pasiteirauti, kaip fiziniam asmeniui, dirbančiam pagal verslo liudijimą ir norinčiam prekiauti ne profesionaliam naudojimui skirtomis augalų apsaugos priemonėmis, gauti Leidimą prekiauti augalų apsaugos produktais? Kada ir kur artimiausiu metu vyks kursai Kauno apskrityje? (2017-01-24)

Laba diena, įmonė užsiima termomedienos gamyba. Noretumėm sužinot rekomendacijas ir normas lentų ženklinimui (IPPC licenzijai gauti). (2016-12-01)

Sveiki, planuoju dauginti ir pardavinėti dekoratyvinius augalus. Turiu ūkininko pažymėjimą ir ūkinės paskirties žemės.Norėčiau atsidaryti augalų aikštelę (medelyną). Ar tai galėčiau padaryti nuomojamoje žemėje, kuri yra taip pat ūkinės paskirties? (2016-11-25)

Laba diena. Norėčiau paklausti, ar giberelinas, kinetinas arba zeatinas (ir kiti augalų fitohormonai miltelių pavidalu http://tinyurl.com/j3tco4x) yra priskiriami profesionaliems augalų apsaugos produktams, ar ne? Ar jiems naudoti yra reikalingas koks nors leidimas? Dėkoju už atsakymą. (2016-11-23)

Laba diena. Turiu klausimą. Mūsų sodyba yra gyvenvietėje. Jau eilę metų kaimynystėje jaunas ūkininkas naudojasi savo senelio sodybiniu sklypu, augindamas jame įvairius pasėlius ir, aišku savaime, nuolat juos purškia chemikalais. Mes savo sklypelyje auginame uogas ir daržoves savo naudojimui, Lyg to būtų maža, ūkininkas išsinuomojo kitoje pusėje esantį sklypą. Taigi nuo kitų metų pavasario, būsime nuodijami iš visų pusių. Atstumai tarp sklypų 1-1,5 m. ir nesant jokiam vėjui, chemikalų debesis gula ant mūsų braškių, aviečių, agurkų ir t.t. Skindama braškes ir aš pati buvau "išmaudyta" herbicidais. Atsakykite prašau, ar jaunojo ūkininko veikla teisėta? (2016-11-02)

Sveiki, kokie dokumentai ar leidimai reikalingi, norint prekiauti uogomis, užaugintomis nuosavame arba nuomojamame sklype, turguose arba atvirose erdvėse. Pajamos neviršyja 45 000 euru, nuo kurių jau, kaip suprantu, mokami mokesčiai ir reikalingi verslo liudijimai bei pažymos. Kitas dalykas – fitosanitariniai reikalavimai bei su tuo susiję leidimai. Kas būtent reikalinga? (2016-10-26)

Laba diena, norėjau paklausti: išvežant (eksportuojant) medinius padėklus į Serbiją, ar reikalingas fitosanitarinis dokumentas? Jei taip, kokius dokumentus reikia pateikti, kad gautumėm šį sertifikatą. (2016-10-18)

Sveiki. Norėjau pasidomėti, kur turėčiau kreiptis dėl to kad gyventojai nesitvarko aplinkos nepjauna žolės, jau sklypuose auga krūmai, ačiū už informaciją. (2016-10-14)

Kokie reikalavimai keliami norint gauti leidimą prekiauti žemės ūkyje naudojamais chemikalais. Ar įmanoma jį gauti? (2016-10-13)

Laba diena. Norėjau pasiteirauti, ar Lietuvoje galima auginti genetiškai modifikuotus augalus? Jei taip, tai kokiu įstatymu remiantis ir kokius augalus. Taip pat, ar yra leistina genetiškai modifikuota dauginamoji medžiaga? Pagal kokį įstatymą yra vykdoma šios medžiagos kontrolė? (2016-10-13)

Sveiki, kokie reikalavimai būtų norint tapti sertifikuotu česnakų sėklos augintoju? (2016-10-12)

Sveiki. Galit patarti, ką daryti: pirkau rapsų sėklą iš įmonės. Sudygo pagrinde garstukas, rapso yra sudygusio kas metrą. Su agronomu kasinėjom, sėklyčių nesudygusių neradom. Ką tokiu atveju daryti, į ką kreiptis, kad ištirtų, ar tai tik mano kaltė ar įmonės, kuri pardavė sėklą. (2016-10-12)

Jei nusipirkau daržovių (pvz: bulvių) iš ūkininko ir jas noriu pervažiuoti turguje, kokius dokumentus turi man išduoti ūkininkas. Ar pakanka sąskaitos faktūros? Pati esu įsteigusi Mažąją bendriją. (2016-09-26)

Laba diena. Esu labai stipriai susidomėjęs pluoštinių kanapių auginimu Lietuvoje, Utenos r. Skaičiau jūsų auginimo ir tiekimo rinkai internetinį puslapį ir perskaitęs turiu dar keletą klausimėlių. Tarkim jeigu aš norėčiau šį pavasarį–vasarą pasėti kanapes – ar aš tai galėčiau padaryti? Nes yra rašoma, kad turiu pateikti prašymą iki birželio pirmosios, bet realiai jau šiais 2016 m. aš to nepadariau, o ruoštis auginimui turiu pavasarį. Ar galiu bet kada pateikti prašymą ir 2017 m. iki birželio 1 d.? Ir koks gali būti sandėlio apibrėžimas? Kažkokie išmatavimai ar prietaisai jame turi būti įrengti. Nes turiu sode ūkines patalpas, tai galbūt jose būtų galima laikyti? Ar čia jau ekspertai nustatyti turės? (2016-09-21)

Ar galiu importuoti lazdynų sodinukus iš Baltarusijos? Ar egzistuoja kokie nors tam draudimai, papildomi reikalavimai? (2016-09-21)

Ar augalų apsaugos produktų naudotojas gali naudoti mažesnę augalų apsaugos produkto normą, negu nurodyta produkto etiketėje? (2016-09-13)

Įmonė iš Baltarusijos įveža pjautą medieną, padėkluose, Lietuvoje parduoda su padėklais. Muitinės dokumentuose žymimas medienos kiekis yra ir pakuočių skaičius. Klausimas, ar įmonei reikia vesti pakuočių apskaitą, ar reikia deklaruoti, ir nuo ko pradėti. (2016-09-09)

Sveiki, ar būtų įmanoma sužinoti Europos ir Skandinavijos šalyse registruotus ir naudojamus augalų apsaugos produktus burokėliams? Ypač domintų fungicidai. (2016-09-02)

Ar gali ant Fitosanitarinio pažymėjimo džiovintiems abrikosams iš Turkijos būti užrašytas ne konteinerio numeris, o laivo pavadinimas? (2016-09-02)

Norėjau pasiteirauti, ar yra kokia reglamentuota tvarka norint mėgėjiškai auginti tujų ir kitų spygliuočių sodinukus pardavimui? Ar reikalingi kažkokie dokumentai dėl motininių augalų įsigijimo (jei, pvz., nuo jų imamos gyvašakės vegetatyviniam dauginimui)? (2016-08-29)

Noriu sužinoti, kaip skaičiuojamas žieminių kviečių vegetacijos laikas. Pvz., jei rašo, kad vegetacijos trukmė 202 dienos, nuo kada pradėti skaičiuoti dienas? Ačiū (2016-07-29)

Esame imonė Lietuvoje, norime įsigyti chemikalų iš vadinkime 1ES, bet neįsivežti į LT, tik perparduoti į 2ES. Ar tokiu atveju reikia gauti leidimą prekiauti cheminėmis medžiagomis? (2016-07-22)

Norėtų bendrovė prekiauti didmena grikių kruopom iš Baltarusijos. Ar reikia registruotis ir gauti fitosanitarinį leidimą? (2016-07-21)

Laba diena. Noriu užpirkti ir prekiauti daiginimui skirtomis sėklomis, daigyklomis, džiovintais vaisiais, riešutais. Ar yra reikalingi leidimai? Iš anksto dėkoju. (2016-07-21)

Laba diena. Ar Leidimų prekiauti augalų apsaugos produktais išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo taisyklių 9.2. punkte nurodytas juridinio asmens darbuotojas turi būti pačioje parduotuvėje, kur prekiaujama produktais, dirbantis darbuotojas, ar gali eiti kitas pareigas įmonėje, pvz., pardavimų vadovas, direktorius ar direktoriaus pavaduotojas? Ar svarbus tokio darbuotojo išsilavinimas ir darbo patirtis? (2016-07-20)

Norėjau pasidomėti, ar yra galimybė gauti ES veiklą vykdančių dauginamosios medžiagos selekcininkų sąrašą? Ar tokia suvestinė nėra vedama? Iš anksto dėkoju už atsakymą! (2016-07-14)

Sveiki, norime prekiauti priemone prieš vaisines museles. Importuojama būtų iš Lenkijos. Gamintojas teigia, jog šios priemonės nereikia registruoti platinamoje šalyje kaip insekticidų, nes sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų. Kur ir kaip būtų galima pasitikrinti, ar tikrai nereikia registruoti šios priemonės norint ją platinti Lietuvoje? (2019-07-13)

Ar galima kreiptis į jūsų tarnybą dėl apleistų sklypų? Įsigijome sklypą Karvio kaime, Maišiagalos sen., kur ketiname statyti ūkininko sodybą (statybų pradžia – šių metų liepa, laukiame leidimo), mūsų sklypas ribojasi su dar dviem sklypais, kurių savininką žinau, prašiau jo, kad susitvarkytų, bet nieko nedaro, o situacija yra labai bloga, nes tuose sklypuose suvešėjo Sosnovskio barščiai, kurių aukštis siekia kone 3,5 metro, ir jie sparčiai plinta, jau atsirado ir mūsų sklype, ar galima būtų paprašyti jūsų tarnybos įspėti tų sklypų savininką, ar reikia kreiptis kažkur kitur? (2016-06-16)

Kokiu būdu reikia pristatyti PRAŠYMĄ IŠDUOTI trąšų ar dirvožemio gerinimo priemonės tinkamumo naudoti ekologinėje gamyboje ir su juo susijusius dokumentus? Paštu, elektroniniu būdu... etc.? (2016-06-08)

Turiu žemės ir ketinu pradėti ūkininkauti. Noriu paklausti, ar gali ŽŪB atlikti man purškimo chemijos paslaugą, naudodama bendrovės chemikalus? PVM s/f. išrašant paslaugas ir chemijos pardavimą? Kokius dokumentus turi turėti ūkininkas ir purškimo paslaugas teikianti bendrovė? Ir kas tuo atveju turi pildyti Naudotų augalų apsaugos produktų žurnalą? Ar ūkininkas turi turėti augalų apsaugos pažymėjimą, kai chemijos purškimo paslaugas perka iš kitų paslaugas atliekančių įmonių? (2016-06-03)

Kokie dokumentai reikalingi norint prekiauti daržovėmis (didmena ir mažmena), importuotomis iš Lenkijos? (2016-06-02)

Norėčiau į Lietuvą importuoti vaisius ir daržoves iš Italijos. Kokių dokumentų reikia? Ar galiu tai atlikti kaip fizinis asmuo ar reikia turėti įmonės / ūkininko ar kitokios veiklos pažymėjimą? (2016-06-02)

Gegužės 29 d. 8 val. ryte buvo purškiami pasėliai. 100 m atstumu nuo bityno jaučiau herbicidų kvapą. Ar ūkininkas pasielgė teisėtai? (2016-06-01)

Kur būtų galima rasti informacijos apie pesticidų formas, t. y. kai nurodoma od, ec, sc, wg, sl, sx... Iš šio kodo galima gauti informaciją, ar reikalinga papildoma paviršiaus aktyvinimo medžiaga ar ne, kokia yra tarpusavio maišymo galimybė ir panašiai. Ačiū už atsakymą. (2016-05-25)

Norėjau sužinoti, ar galima savo reikmėms iš Lenkijos atsigabenti chemijos žemės ūkiui (herbicidų)? (2016-05-17)

Kaimynė purškia pasėlius prie gyvenamojo namo ne daugiau kaip 2 metrai nuo langu ir kiemo. Ar ji tai daro teisėtai, ar yra koks nors saugus atstumas? (2016-05-16)

Kaimynas nupurškė apie metrą ganyklos. Ar turi atlyginti žalą? (2016-05-16)

Norėčiau paklausti apie ne ūkio subjektų galimybę išvežti pomidorų daigus į Baltarusiją. Aš gyvenu Lietuvoje, bet turiu kaimo namelį Baltarusijoje. Šiais metais nusprendžiau atnaujinti daržą kaime ir užauginau pomidorų bei saldžiųjų paprikų daigų. Pasak Baltarusijos fitosanitarinės tarnybos, man reikalingas fitosanitarinis sertifikatas iš Lietuvos. Ar gali būti pritaikyta supaprastinta procedūra fitosanitarinio sertifikato gavimo pasienyje su Baltarusija ar išduodamas kažkoks kitas dokumentas? (2016-05-12)

Kaimynas kasmet purškia pasėlius nuo piktžolių. Mano sodyba ribojasi su purškiamu lauku, žūsta augalai. Noriu žinoti, kokiu atstumu jis gali teisėtai sau tai leisti. (2016-05-11)

Mūsų kompanija norėtų atvežti šviežių trešnių iš Uzbekistano arba Kirgizijos prekybai Lietuvos teritorijoje didmena. Norime pasiteirauti, ar galima tokius vaisius įvežti ir kokias procedūras turėtume atlikti. (2016-05-06)

Esame mažmenininkai, prekiaujame ūkinėmis prekėmis. Norime prekiauti augalų apsaugos produktais. Kur įsigyti pažymėjimą? (2016-05-06)

Ar importuojant braškių daigus sau bus reikalingas tik augalo pasas ar kažkas daugiau? (2016-05-04)

Ar reikia sudaryti licencinę sutartį su braškių augintoju? (2016-05-04)

Norėčiau sužinoti, ką ir kur reikia užpildyti, kai planuoju purkšti rapsus. (2016-05-04)

Kur reikia pranešti, jei ūkininkas dienos metu purškia žydinčius augalus? (2016-05-02)

Turiu pluoštinių kanapių sėklų, pirktų prieš daugiau negu metus. Sėjimo sertifikatas išduodamas metams, tad jis jau pasibaigęs. Gamintojas nurodo 3 metų laikotarpio sėjimą. Klausimas: ką reikėtų daryti norint tas pačias sėklas sėti šįmet, kai sertifikatas jau pasibaigęs, ar yra galimybė pratęsti sertifikatą? (2016-05-02)

Ar reikalingi kokie nors leidimai vežti augalus iš Lenkijos? (2016 04 26)

Auginame kanapes vaistazolems.Sertifikuotos seklos siunciamos is ES jau supakuotos po 25 kg.Norejau suzinoti ar galime viena maisa seklu dalintis du ukininkai,nes vienam per daug, o sertifikatas galioja 1 metus?Kaip susieti sekos sertifikata? (2016 04 21)

Ketinu nedideliais kiekiais prekiauti augalų sėklomis (tiek importuotomis, tiek ir mano pačios užaugintomis) bei augalais (daugiausiai internetu). Gal galėtumėte pagelbėti, kokių leidimų reikia... nes visai pasimečiau.... Turiu įmonę, mažąją bendriją, tai viskas būtų vykdoma jos vardu,nes kaip suprantu, leidimai fiziniam asmeniui neišduodami, tik ūkininkui arba juridiniam asmeniui.(2016 04 21)

Ar reikias Lietuvoje fumigacijos sertifikata palėtėms? (2016 04 21)

Laba diena, kur galima rasti visus fungicidus, herbicidus ir insekticidus lentelese persisiuntimui? Radau tik augimo reguliatorius. (2016 04 20)

Gyvenu gyvenvietėje, turiu 0,26 ha žemės sklypą (namų valda) kokių reikia dokumentų norint auginti pluoštines kanapes? (2016 04 19)

Ar galima parsivezti is Lenkijos trasu ukiui aciu. (2016-04-18)

Turime užklausą is Olandijos auginti ekologiškai augalą kuris vadinasi Teff, tai yra abisinine posmilge lotyniškai vadinasi Eragrostis tef. Norime atsivežti sekla is Olandijos pabandymui 50 kg ar reikalingi kažkokie veiksmai ar dokumentai pervežant per valstybines sienas? Ar galima deklaruoti tokius pasėlius? Ar is viso galima auginti tokius augalus ar gal but reikalingi kažkokie leidimai ? (2016 04 13)

Kur galeciau isigyti visiu pesticidiu kataloga kurie naudojami zemes ukio augalu apsaugai? noriu isigyti tam kad galeciau paisikaityti koks cheminis prieparatas geriausia panaudoti augaliu apsauga ir jo normos bei kiti svarbus dalykai.( 2016 04 04 )

Kokius dokumentus ar sertifikatus reikia turėti, norint LR prekiauti buitinėmis valymo priemonėmis? Kaip "kasdienis grindų valiklis", ar " įvairių dėmių valiklis/šalintojas" ir pan. (2016 04 01)

Norėčiau pasiteirauti, ar v.m. chlormekvatchlorido (Stabilan, CCC, Cycocel) registracija bus pratęsta ir kitiems (2017 m.), ar ji galios tik iki 2016.05.31. Įdomu, nes kaip agronomė iš įvairių konsultantų girdžiu, kad šią v.m. Lietuvoje uždraus, todėl ne tik mūsų ūkis, bet ir kiti ūkininkai planuoja įsigyti šio produkto bent keliems metams į priekį. Ar tikslinga taip elgtis? (2016 03 29)

Kokius dokumentus reikia turet, pardavineti kombinuotos pasaros is Lenkijos-turguje ar kioske, neigaliajam asmeniuj su 50%nedarbingumo? (2016-03-16)

Kodėl ir kada būtina pildyti augalų apsaugos produktų skirtų profesionaliajam naudojimui apskaitos žurnalą? Koks žurnalo, apskaitos tikslas? Kokia to nauda ūkininkui, Lietuvai, ES? (2016-03-03)

Pavasari žieminiai kvieciai nupurksti trimeriu, rudeni vėl pasėti žieminiai kviečiai. Ar galima nupurkšti trimeriu? Kalba eina apie tą pati lauką. (2016-03-01)

Mūsų viename žemės plote rastas auksinis nematodas. Fitosanitarijos darbuotojai sakė , kad galima sodinti sertifikuotą bulvių sėklą "Laura". Norėčiau sužinoti ar negalima sodinti sertifikuota veislę "Red Sonia", jos atsparumas nematodams toks pat. (2016-02-23)

Norėčiau el. parduotuvėje (e-bay) pirkti augalą. Pardavėjas siunčia iš Jav. Ar reikalingi kokie nors dokumentai augalui, ar užtektų pirkimo-pardavimo dokumento? (2016-02-23)

Ketinu iš Olandijos įsivežti parduoti dekoratyvinių lapuočių ir spygliuočių, gėlių daigų. Kokius privalomus dokumentus turi pateikti tiekėjas:augalo pasai ir pan. (2016-02-22)

Ar yra taikomi reikalavimai dėl medienos (pušies) eksporto iš Lietuvos į Airiją? (2016-02-17)

Planuoju važiuoti į Lenkiją nusipirkti iš ūkininko aviečių sodinukų. Pats esu ūkininkas ir sodinukus sodinsiu savo laukuose, kokius dokumentus reikia turėti sodinukams įvežti per sieną? (2016-02-17)

Kokiu atstumu kaimynas gali purkšti laukus chemikalais nuo geriamo vandens šulinio? (2016-02-17)

Delfi.lt portale radome straipsni, kad Lietuvoje uždrausta prekyba sėklomis - gausialapiais lubinais. Ar galite tai patvirtinti? (2016-02-12)

Norėčiau pirkti 2 metų pušeles iš medelyno, jas paauginti vazonuose ir pardavinėti turguje, ar reikia kokių dokumentų ir leidimo prekiauti? (2016-02-08)

Gaminame organines granuliuotas trąšas. Kokie yra kokybės ar kiti reikalavimai šio tipo trąšoms? Kiek gali keistis cheminė sudėtis ir t.t. (2016-02-05)

Noriu sau augaliukų, medelių ir kitokių gėlyčių parsivežti iš Lenkijos. Koks kiekis yra galimas? (2016-02-05)

Ar nedraudžiamas česnakų sėklos "orinukų" importas į Lietuvą iš kitos ES narės augintojo? (2016-02-04)

Ar mes galima naudoti medienos pakuotes gautas po importo/laikinojo įvežimo perdirbti/laikinojo įvežimo procedūros įforminimo iš trečiųjų salių (Medines dėžes, mediniai padėklai, krovinio tvirtinimas), eksporto atvejais? Ir ar nereikia teikti papildomų ataskaitų Jūsų tarnybai eksportuojant importuotą pakuotę? (2016-01-29)

Gėlių parduotuvėje norėčiau prekiauti trąšomis. Ar yra kokie reikalavimai, ar reikalingi leidimai. (2016-01-27)

Norėčiau sužinoti ar galima importuoti daržoves ir vaisius iš Ukrainos ? (2016-01-21)

Esame registruoti kanapių augintojai Lietuvoje. Norėtume eksportuoti savo augintą produkciją ir žaliavą į kitas ES šalis. Kokie reikalavimai ar licencijos bei leistini būdai reikalingi? (2016-01-14)

Norėčiau sužinoti dėl glifosato veikliosios medžiagos herbicidų naudojimo jauno miško tarpueilių piktžolių naikinimui. Ar galimas toks naudojimas? kokiomis normomis reiktų naudoti, jei herbicidų registracijose nėra išskirta miško želdinių tarpueilių ar pomedžių? (2015-12-30)

Noriu sertifikuoti ir gauti ekologinės trąšos sertifikatą šiems produktams. Kokius testus privalau padaryti? Kokius sunkiuosius metalus ir maistines medžiagas? Ar reikalingi technologiniai gamybos aprašymai? Produktai 1. Galvijų mėšlas perdirbtas sliekais. 2. Sapropelis birus iškastas Baltarusijos teritorijoje 3. Skysta ištrauka pagaminta iš juodu durpių ir sapropelio mišinio. (2015-11-23)

Ar pakanka sertifikato, nurodančio, kad mediena, kuri skirta krovino sutvirtinimui, apdirbta karštoje patalpoje? Ar reikalingi papildomi štampai? (2015-11-26)

Norime gaminti ir prekiauti emulsija, kuri skirta vaismedžių kamienų balinimui siekiant apsaugoti žievę nuo skilinėjimų. Ar šiam produktui reikalingi kokie leidimai, registracijos ir pan ? (2015-11-25)

Ar kaimynystėje dirbamą lauką purkšdamas chemija kaimynas privalo įstatymiškai atsakyti už tai, kad nuo jo nukentėjo mano kieme augančios tujos? (2015-11-10)

Kur galima rasti vejos sėklų mišinių, skirtų mažmeninei prekybai, ženklinimo reikalavimus? (2015-10-03)

Nuo 2015 m. keitėsi naudojamų, surašomų pesticidų žurnalo forma, kur būtų galima ją rasti? (2015-10-27)

Noriu paklausti, kokiu atstumu turi būti sėjami rapsai nuo šulinio ir sodybos? (2015-10-26)

Per PPIS pateikiau 2015 m. naudotų augalų apsaugos produktų ataskaitą. Atlikti purškimai matomi kaip "Planuojami". Pakeisti į "Įvykdyta" - sistema neleidžia. Ar teisingai pateikiau ataskaitą? (2015-10-21)

Kur galima rasti sąrašą, kuriame būtų nurodyti augalai ir kokiai grupei jie priskirti? Domina daržovių sąrašas. (2015-10-21)

Kuo skiriasi sėklų ženklinimas OECD etiketėmis, nuo sėklų ženklinimo pagal Direktyvos 2002/57/EB reikalavimus (direktyvos 12 straipsnis)? Kitaip tariant kokiais atvejais reikia laikytis OECD reikalavimų, o kokiais-direktyvos reikalavimų ir ar šie reikalavimai savo esme (pvz. dėl būtinos pateikti informacijos, etiketės spalvos) skiriasi tarpusavyje? (2015-10-14)

Gretimame sklype prie mano sodybos yra pasodintas ąžuolynas, bet žolė didesnė už ąžuoliukus. Klausimas: ar žolę turi pjauti ir kiek laiko nuo pasodinimo, ir ar išvis jis turėtų būti tvarkomas? (2015-10-08)

Ar pagal "Augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, naudojimo, tiekimo rinkai taisyklių" 50 punką reikės nuo š. m. spalio 15 d. per PPIS sistemą pateikti informaciją apie kalendoriniais metais profesionaliam naudojimui skirtų augalų apsaugos produktų panaudojimo žurnalą? (2015-10-07)

Kur galėčiau rasti naujausius reikalavimus pesticidams, ADR prekėms, trąšoms ir sėkloms sandėliuoti? (2015-09-30)

Koks yra herbicido Agil 100 EC, kuris buvo pagamintas 2011 m. galiojimo laikas? (2015-09-28)

Mūsų įmonė yra atestuotas dauginamosios medžiagos tiekėjas. Norime sužinoti, ar mes nebūdami augintojai galime supirkti iš ūkininkų, bendrovių pašarinių augalų sėklas, jas sertifikuoti, o vėliau tiekti rinkai. Kokius veiksmus reikia atlikti nuo augintojo iki vartotojo? (2015-09-23)

Gal galima gauti informaciją apie žemės ūkio subjektams parduotų augalų apsaugos priemonių kiekius 2013-2014 m.? (2015-09-22)

Norėtume prekiauti daržovių (agurkų, pomidorų) ir gėlių sėklomis mėgėjams iš Rusijos. Sėklų kilmės šalis yra Rusija. Norėtume sužinoti kokių leidimų arba sertifikatų reikia gauti dėl prekybos rusiškomis sėklomis Lietuvoje ?

Kokie reikalingi dokumentai medienai iš Rusijos (pušis, eglė) Lietuvoje? (2015-09-15)

Norime importuoti organines-mineralines kompleksines trąšas iš Rusijos ir mums aktualu žinoti: 1. Kokia įstatyminė bazė reglamentuoja šią veiklą? 2. Kokia institucija išduoda sertifikatus, į kurią būtų galima kreiptis informacijos dėl visų reikalingų sertifikatų savo veikloje? Kokių dar yra papildomų sąlygų dėl importavimo? (2015-09-14)

Kokie taikomi reikalavimai norint pardavinėti įvairių rūšių paprikų (aitriųjų pipirų) medelius mugėse, internetinėje svetainėje, turgavietėje? (2015-09-10)

Ar reikia leidimo, norint prekiauti triazolų klasės fungicidais? Jei taip, kokius dokumentus turėtume pateikti leidimui gauti? (2015-09-08)

Ar galimas REGLONE SUPER panaudojimas ekologiniame linų pasėlyje? (2015-09-08)

Įmonė gamina efektyvias organines trąšas, pagamintas biohumuso, komposto pagrindu, kurios yra skirtos augalų tręšimui. Norime jas eksportuoti į kitas europos ir ne Europos šalis. Kokius dokumentus reikia paruošti? Ar tie patys dokumentai galioja parduodant mažesniais kiekiais? (2015-09-07)

Ar EKOFARM prekiaujamomis taršomis gali naudotis Lietuvos ekologiški ūkiai? Ekoagros sąrašuose yra įrašyta ši firma, tačiau leidimas išduotas kitose Europos šalyse, taigi ar šitas leidimas galioja ir Lietuvoje? (2015-09-03)

Ar galima lauką po pupų nukūlimo purkšti glifosatais? (2015-08-31)

Ar dar galioja reikalavimas turėti atskirą augalų apsaugos pažymėjimą, norint dirbti su Reglon ar Diqua? (2015-08-27)

Ar gali grūdų supirkėjas, pamatavęs prietaisu „Infratec“, dar taikyti rankinį glitimo kiekio nustatymo – plovimo būdą ir pagal pastarojo rezultatus nustatyti grūdų kokybės klasę? (2015-08-24)

Ar importuojant medieną iš Rusijos (beržo rastai, šviežiai pjautos lentos) yra kokie papildomi reikalingi dokumentai: kokybės sertifikatas, pažymos ir t.t.? (2015-08-20)

Kokia yra leidimo prekiauti pesticidais parduotuvėje kaina ir jo galiojimo laikotarpis? (2015-08-18)

Kaip galima užregistruoti įmonę eksportuotoju? Norime teikti prašymus dėl Fitosanitarinių sertifikatų išrašymo ir gauti prisijungimą prie FRIS sistemos. (2015-08-13)

Nurodykite, kuriame įstatyme ar kitame dokumente Jūsų svetainėje, apibrėžta augalų apsaugos produktų sąrašas, kuriuos galima naudoti ekologinės gamybos ūkyje? (2015-08-12)

Ar turite sąrašą rekomendacijų laboratorijų Lenkijoje ar Vokietijoje, akredituotų pagal ISO/IEC 17025, kurios tiria dirvožemio gerinimo priemones? Norime ištirti ekologišką kompostą, ekologiškam žymėjimui gauti. (2015-08-10)

Kas yra chrizanthemum stunt viroid? (2015-08-06)

Ruošiame atidaryti įmonę, kuri užsiims žemės ūkio technikos remonto paslaugomis ir norėtumėme turėti teisę, atlikti purkštuvų techninę apžiūrą. Ką reikėtų atlikti? (2015-08-04)

Ar galima ūkininkui tręšti pievą srutomis šalia kaimynų sodybos? (2015-07-30)

Ar perregistruojant augalų apsaugos produktą sumažėja ar pasikeičia augalų skaičius, kuriems jis yra registruotas (pvz.: naujai perregistravus nelieka braškių). Kiek laiko dar galimas naudojimas, purškimas ant panaikintų iš registracijos augalų? (2015-07-22)

Ar galima grikiams skirtą lauką 2-3 savaitės prieš sėją nupurkšti herbicidu, kurio veiklioji medžiaga yra glifosatas? (2015-07-21)

Juridinis asmuo nori įsivežti Belgijos įmonės "Globachem" sukurtą ir registruotą Švedijoje augimo stimuliatorių Giberelin G4/7 bandymams miško sėklinių plantacijų derėjimui stimuliuoti. Kokie dokumentai reikalingi, kad ši veikla būtų teisėta? (2015-07-17)

Prieš dvi savaites nupurškiau 20 arų sklypą herbicidu Klinik 360 SL . Piktžolės gerai sunyko. o žemę sukultivavau. Ar jau galiu sėti daugiamečių varpinių žolių mišinį? (2015-07-08)

Ar galima kur nors gauti planinių patikrinimų grafiką? (2015-06-18)

Kaip dėl daržinio tabako auginimo, norėčiau auginti kaip žaliąją trąšą, t. y. aparti augalus jiems suvešėjus. Jokio pardavimo ar platinimo, kadangi rūkymui jis nėra naudojamas.Tabako augalo ištrauka dar naudojama kaip priemonė augalų kenkėjams naikinti. Ar galima auginti augalą (Kaimiškasis tabakas (lot. Nicotiana rustica) daugiau nei 100 kv. m plote? (2015-06-18)

Ko reikia, norint auginti pluoštines kanapes? (2015-05-20)

Noriu pasiteirauti, kada bus mokymai dirbti prietaisais „Infratec“? (2015-04-15)

Kokie leidimai reikalingi norint prekiauti naminiu tabaku ir jo gaminiais mugėse? Tabakas būtų mūsų pačių užaugintas? (2015-05-25)

Norėčiau sužinoti, kokie yra reikalingi leidimai įvežti pjautinę / statybinę medieną į Lietuvą iš Rusijos? (2015-03-06)

Norėčiau sužinoti, kas organizuoja augalų apsaugos produktų platintojų neprofesionaliems naudotojams kursus, kad gauti pažymėjimą. (2015-02-26)

2013 m. auginau Finola grūdines kanapes, deklaravau du laukus po 7 ha. Prikūliau apie 20 t kanapių grūdų. Dabar radau pirkėją JAV ir noriu visus grūdus išvežti į Jungtines Amerikos Valstijas. Kokių dokumentų reikia išvežimui? (2015-02-23)

Ar organizuojami augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų kursai, kada ir kur? (2015-02-23)

Mūsų įmonė planuoja atsivežti ir prekiauti organinėmis trąšomis iš paukščių mėšlo. Gamintojas Belgijoj. Sudėties tyrimai padaryti Certisys Sprl laboratorijoj. Nustatyta tinkama naudoti ekologiniuose ūkiuose. Ar pas mus tiks jų sertifikatas? Mes planuojam parduoti kaip trąšą ekologiniams ūkiams. (2015-02-10)

Neseniai pradėjau ūkininkauti. Kol kas ūkinių pastatų neturiu. Norėčiau pavasarį naudoti herbicidus, skirtus profesionaliam naudojimui (pažymėjimą turiu). Purškimo paslaugai samdyčiau žmogų su jo technika. Norėjau paklausti, ar galėčiau nupirktus herbicidus, o vėliau jų tuščias pakuotes laikinai sandėliuoti kaimyno chemijos sandėlyje? Jei taip, ar reikalinga sandėlio panaudos sutartis? Kur turėtų būti chemijos apskaitos žurnalas, pas mane, ar pas tą žmogų, kur laikomi chemikalai? (2015-01-05)

Sveiki, norėjau paklausti, kokio leidimo reikia norint prekiauti augalų apsaugos produktais, trąšomis? Esame ūkininkai ir savo veikloje esame prasiplėtę. (2015-01-15)

Susidūriau su rinkoje parduodamais bioflavanoidais „Rokiprag“. Norėčiau pasiteirauti, ar jie tinkami naudoti registruotuose ekologiniuose ūkiuose? Taip pat dėl bioflavanoidų registracijos apskritai: kokie reikalavimai yra jiems taikomi? Kokių dokumentų man gali prireikti norint juos eksportuoti į Daniją? (2014-10-28)

Planuojame pradėti veiklą, tai būtų organinių atliekų perdirbimas ir organinių trąšų gamyba Kalifornijos sliekų pagalba. Norėjau sužinoti, ar yra kažkokios specialios, papildomos sąlygos šiai veiklai? Tarkim, dirvos gerinimo priemonių tinkamumo naudoti ekologinėj gamyboj patvirtinimas? (2014-10-17)

Norėjau pasiteirauti informacijos, susijusios su ekologiškų trąšų gamyba. Norime gaminti ekologiškas trąšas iš paukščių mėšlo. Tad mums aktualu žinoti: 1.kokie pagrindiniai reikalavimai yra taikomi paukštynams, iš kurių būtų imamas mėšlas: paukštyno dydis matuojamas paukščių skaičiumi, naudojami pašarai, ekologiškas / neekologiškas paukštynas, kt.? 2.kokie reikalavimai paukščių mėšlo gamybos / perdirbimo procesui į ekologines trąšas? 3.kokia įstatyminė bazė reglamentuoja šią veiklą? 4.kokia institucija išduoda sertifikatus, į kurią būtų galima kreiptis informacijos dėl visų reikalingų sertifikatų savo veikloje? Tiek, kiek man pavyko įsigilinti, pagrindinis reikalavimas yra šie (bet jūs gal papildysite, jei ką praleidau, nes nesu šios srities specialistas): 1. Žaliavai negali būti naudojamas mėšlas, kuris susidaro pramoninės žemdirbystės būdu, t. y. A - Dedeklių vištų skaičius paukštyne turi būti nedidesnis nei: 300 SG * 140 dedeklės = 42.000 vnt. vištų dedeklių. B - Mėsinių broilerių skaičius paukštyne turi būti ne didesnis nei: 300 SG * 2500 broileriai = 750.000 vnt. vištų broilerių. 2.Paukščiai neturi būti šeriami GMO pašarais. Klausimas, kaip yra apibrėžiama paukštyno sąvoka? Ar tai viename pastate laikomas paukščių skaičius, ar kažkaip kitaip skaičiuojama? Dėl GMO, ar įmonės / paukštynai teikia oficialias ataskaitas dėl paukščių šėrimo GMO ar ne GMO pašarais? Kokių dar yra papildomų sąlygų dėl ekologiškų trąšų gamybos iš paukščių mėšlo? (2014-09-15)

Kur galima būtų išklausyti kursus ir gauti sertifikatą naudoti chemines medžiagas piktžolėms naikinti, kad sertifikatas būtų pripažintas užsienyje? Kiek atsimenu, jis vadinasi P1 ir P6. (2014-09-03)

Kiek kainuotų IPPC licenzija, leidžianti gaminti europadėklus? Planuoju atidarinėti palečių mažą gamybos liniją. Ką turečiau daryti ir į ką kreiptis dėl tos licenzijos? (2014-08-11)

Aš smulkus ūkininkas. Su mano žeme ribojasi kaimyno apleista zemė, auga piktžolės ir jų sėklas nešioja vėjas. Žinau, kad yra teisės aktai, įpareigojantys laiku nušienauti. Kitoje pusėje – elektros pastotis su dvigubais stulpais. Atrodo, kad tai valdiška žemė. Kokie tai teisiniai aktai ir kas turi tai kontroliuoti? (2014-08-07)

Noriu paklausti Jūsų, kada baigėsi herbicido Grodyl Wg 75 registracija? (2014-08-06)

Norėčiau pasiteirauti. Aš gyvenu gyvenamųjų namu kvartale, kotedže, ir mūsų kaimynai išnaikinti piktžoles naudoja chemikalus (herbicidus, negaliu pasakyti, kokios rušies). Mano klausimas: ar galima naudoti herbicidus ar yra įstatymas, kuris nurodo, kokiu atstumu nuo gyvenamojo namo gali būti naudojami herbicidai? (2014-07-22)

Noriu paklausti, kokios yra Roundup (žoles naikinančio preparato) naudojimo taisyklės sodų bendrijoje? Kokiu atstumu yra saugu naudoti preparatą nuo geriamųjų šulinių, auginamų daržovių ir vaistažolių?

Sakykite, ar tiesa, kad tiekiant į rinką defoliantus (Reglon super) reikia gauti leidimą iš Visuomeninės sveikatos centro? (2014-07-07)

Kokiu atstumu nuo sodybos bendrovė ar ūkininkas gali purkšti chemikalus? (2014-06-19)

Norėčiau sužinoti, ar galiu dalį nusipirktų chemikalų perleisti savo broliui? Situacija tokia, aš ir brolis esame ūkininkai (mūsų ūkiai atskiri) ir aš norėčiau dalį chemikalų jam perleisti (neatlygintinai), nes aš per daug jų įsigijau. (2014-06-19)

Norėčiau sužinoti, kokia chemija galėčiau purkšti nuo žolių bitininę faceliją, esparcetą, anyžinį lafantą. (2014-06-19)

Norėčiau gauti informacijos dėl augalų sąrašo įvežimo į Lietuvą. Mano draugas nori atsiųsti man Pinus thunbergii is Japonijos. Ar reikalingas leidimas atsiųsti šį medį į Lietuvą? (2014-06-30)

Naujame 2014 m. augalų apsaugos produktų žurnale atsirado skiltis „Statinio adresas (savivaldybė, seniūnija, vietovė)“. Noriu Jūsų paklausti, ką būtent šioje skiltyje pildyti? Asmens deklaruojamą gyvenamąją vietą ar kur randasi sandėlis ir t. t.? (2014-06-19)

Kokie insekticidai efektyviausi slyvinių vaisėdžių naikinimui? (2014-04-29)

Kur pamatyti visus augalų veislių žiemojimo tyrimo rezultatus? http://www.vatzum.lt/lt/naujienos/trumpos_bet_inoringos_ziemos_poveikis_tiriamoms_zemes_ukio_augalu_rusiu_veislems/ (2014-05-07)

Norėčiau pasidomėti dėl galimybės dirbti šioje tarnyboje. Esu baigusi biologijos bakalaurą ir šiuo metu studijuoju Aplinkos inžinerijos magistrą. (2014-05-05)

Česnakų pramonės asociacijos nariai prekybos įmonėje š. m. balandžio mėnesį įsigijo česnakų sodinukų. Prekės etiketėje nurodyta veislė „Casablanca“, kilmės šalis – Vengrija. Pagal vieno pirkėjo užklausą jūsų tarnybai buvo gautas atsakymas, kad česnakų veislė „Casablanca“ ES bendrajame kataloge neregistruota ir mes nerandame, kad tai būtų Vengrijos selekcijos produktas, užregistruotas nacionaliniame veislių sąraše. Asociacijos nariams svarbu žinoti, ar įsigyti česnakų sodinukai tikrai yra grynaveisliai ir kokios tai iš tiesų veislės, kokioje šalyje išauginti, tai yra dėl tinkamumo tolimesniam auginimui ir dauginimui mūsų klimatinėje zonoje. Norime sužinoti, kokius dokumentus prekybos įmonė privalo pateikti pirkėjui, pastarajam reikalaujant dėl įsigytos daržovės, šiuo atveju – česnakų, veislės grynumo, kilmės šalies, augintojo, kad ateityje nekiltų panašių abejonių. (2014-05-06)

Norėčiau sužinoti, ar organizuojami augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų kursai, jei taip, tai kada bus artimiausiu metu? (2014-05-30)

Laba diena, planuojame užsėti virš 1 ha anyžinio lofanto, tačiau nežinome, ar būtų galimybė kur nors realizuoti sėklas. Gal turite kokių patarimų šiuo klausimu? Dėkoju. (2014-05-21)

Laba diena, mažo ūkio ūkininkam sunku techniką seną atnaujint, o vis nauja mokesčių našta kraunama ant pečių. Kokiem grūdų pavadinimams nėra selekcinio mokesčio? Ar šiuo atveju tik mažinamas ribojamas plotas? Koks grūdų sėklų sąrašas, už kuriuos imamas selekcinis mokestis? Ačiū.

Norėjome paklausti, ar naujai įregistruotai žemės ūkio bendrovei, auginančiai grūdus (kviečius, rapsus), ir juos parduodant supirkėjams, reikalinga gauti kokį nors leidimą iš Augalininkystės tarnybos? Jei taip, kokią prašymo formą reikėtų pildyti? (2014-05-12)

Apie 20 m. dirbame prekyba su kultūrinių žolių sėklomis. Prašau paaiškinti, kokios mūsų galimybės nupirkus iš ūkininkų pašarinių žolių sėklą ją sertifikuoti? Nes gal ir netiksliomis mūsų žiniomis visa tai gali daryti tik Dotnuvos projektai bei Agrolitpa. Kiek esame bendravę su Šiaulių apskrities augalų ir sėklų inspektore, mūsų rajone niekas nesertifikuoja. Prašyčiau paaiškinti, ką turėtumėme įvykdyti, kad tai galėtume padaryti. Nuoširdžiai dėkoju.

Leistinas azoto kiekis skaičiuojamas kalendoriniams metams (nuo 01. 01 iki 12.31) ar derliaus metams (nuo rudens iki rudens)?

Mūsų rajonuose vyksta patikrinimai, ir kai kurie inspektoriai prašo pateikti leidimą prekiauti nuodingomis medžiagomis (regionas priskirtas joms). Rašoma, jog leidimus išduoda visuomenės sveikatos centrai. O kokia čia būtų procedūra? Čia kiekvienai parduotuvei reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos centrą? Ar jiems dar reikėtų kažkokių papildomų dokumentų?

Norime prekiauti organinėmis trąšomis, kurios jau yra registruotos vienoje iš ES šalių. Ar reikia jas papildomai užregistruoti Lietuvoje? Ar jomis prekiauti reikalingas leidimas, spec. pažymėjimas? Galbūt tik užtenka paskelbti sertifikato vertimą Jūsų puslapyje? (2014-04-10)

Savo sistemoje planuojame įdiegti augalų apsaugos produktų siuntos numerius, tačiau mums iškilo klausimas, kurioms augalų apsaugos grupėms taikomas šis reikalavimas? Trąšos: birios, mikroelementinės. Pesticidai: profesionaliojo naudojimo, individualaus naudojimo. Ar partijos numerius nurodyti reikia visoms produktų grupėms, ar, pvz., tik profesionaliojo naudojimo pesticidams? (2014-03-28)

Aplink mano namų valdos sklypą yra žemės ūkio paskirties žemė. Ar yra kaip nors reglamentuojamas žemės ūkio paskirties žemės purškimas, kai ši žemė ribojasi su namų valda? (2014-03-20)

Laba diena, prekiausiu skintomis gėlėmis ir puokštėmis, kurias gausiu iš kitų tiekėjų. Ar man reikalingas leidimas "Ką tik nuskintų gėlių ir dekoratyvinių augalų kokybės standartai"? (2014-03-20)

Norėčiau įsigyti ir savo reikmėms auginti lietuviškų veislių daržoves. Tačiau niekur nerandu informacijos, kur jas galėčiau įsigyti, nusipirkti. Pavyzdžiui, pomidorų sėklas "Laukiai BS". Kur įsigyti lietuviškų veislių sėklų? (2014-03-19)

Norėčiau paklausti, ar reikia turėti fitosanitarinį sertifikatą, prekiaujant savo ūkyje užaugintais prieskoninių augalų daigais (veiklos rūšis 01.28)? (2014-03-17)

Kokia veiksmų eiga, kad įmonė gautų IPPC licenciją? (2014-03-12)

Noriu sužinoti, kokie reikalavimai yra keliami sėklai, skirtai daiginimui (maistui), norint ja prekiauti? (2014-03-06)

Turime klausimėlį dėl daržovių sėklų iš Kinijos: vežame iš uosto į Vilniaus sandėlius, iš ten prekės keliaus į Rusiją. Ar reikalingas fitosanitarinio sertifikato atžymėjimas uoste? (2014-03-03)

Man šiais metais baigėsi leidimų galiojimas(augalų apsaugos produktais) prekybai prekyvietėse iš automobilio. Ar galiu išsipirkt naujus leidimus ir kokie reikalavimai būtini? (2014-03-03)

Norėjau pasiteirauti, ar ant lipnios medžiagos etiketės turi būti nurodomas gamintojas arba kilmės šalis ? Ar gali būti nurodytas tik tiekėjas? (2014-03-04)

Laba diena, norėjau paklausti, kokios galimybės įsidarbinti ministerijoje asmeniui, studijuojančiam želdynų dizaino studijas Vilniaus kolegijoje? (2014-03-03)

Ar galima Lietuvoje keistis savo išaugintomis sėklomis? Ar keitimasis sėkla išties yra nelegalus, ar už tai baudžiama? (2014-02-28)

Sakykite, dėl maistinių bulvių eksporto į Rusijos Federaciją, ūkio aprašą turi pasiruošti pats ūkininkas ar yra institucijos, kurios galėtų jį sudaryti? Ačiū. (2014-02-27)

Ar galima turgavietėje prekiauti augalų apsaugos priemonėmis neprofesionaliam naudojimui? Jei galima, tai kokie dokumentai reikalingi? (2014-02-27)

Norėčiau sužinoti, kaip ir kur įsigyti papildomą leidimą, norint purkšti Reglon Super? (2014-02-05)

Norėčiau sužinoti eksportuojamai produkcijai fitosanitarinio sertifikato išdavimo procedūros proceso eigą. (2014-01-27)

Noriu pasiteirauti, ar Sultan 50 SC galima purkšti antrą kartą mažesne norma ir dar po savaitės purkšti Fox 480 SC? (2014-01-22)

Mūsų įmonė gamina trąšas. Ir norime jas pardavinėti prekybos centrams. Ar reikia įregistruoti gaminamas trąšas? Jei taip, kur? Ir ar dar kokių dokumentų reikia norint prekiauti savo trąšomis? (2014-01-27)

Planuojame iš Vokietijoje esančios biojėgainės atsivežti biodujų įrenginio atliekų pūdymo liekanas (skystas arba džiovintas), pradinės medžiagos – 70% kukurūzų silosas ir 30% silosuoti javai, soros, žolė (patvirtinimo dokumentai yra). Produktas atitinka EU reglamento Nr. 889/2008 I priedą „Kompostuotas arba fermentuotas augalinės kilmės medžiagų mišinys, išgautas iš augalinės kilmės medžiagų, perduotų anaerobinei fermentacijai biodujoms gaminti“. Ar reikalingas Jūsų tarnybos patvirtinimas dėl tinkamumo naudoti ekologinėje gamyboje? Tai jau gatavas produktas (paruoštas naudojimui), Vokietijos sertifikavimo istaigos patvirtinimą, kad jis atitinka reglamento Nr. 889/2008 I priedą , turime. (2014-01-21)

Ar ant trąšų, skirtų gėlėms, pakanka nurodyti, iki kada jos galioja, ar reikia pateikti ženklinimo etiketėje ir pagaminimo datą? (2014-01-21)

Prieš metus pirkau braškių daigus iš ūkio, kuris turėjo sertifikatą daigams platinti. Norėčiau sužinoti, kaip man gauti tokį sertifikatą? Esu ūkininkas, auginame kelių veislių braškes ir norime prekiauti daigais. Ar perkant iš pardavėjo elitinius daigus aš galiu reikalauti sertifikato kaip įrodymo to daigo kokybei? (2014-01-05)

Planuojame eksportuoti medienos gaminius (džiovintas malkas) į Saudo Arabiją. Klientas prašo fitosanitarinio sertifikato. Kada mes jį galime gauti – prieš vežant produktus ar po pakrovimo, kai pateiksime CMR ir sąskaitą-faktūrą? Kiek jis kainuoja ir kokiu adresu reikia išsiųsti prašymą jam gauti? (2014-01-07)

Norėčiau nuo kitų metų prekiauti savo užaugintomis bulvėmis, kokių dokumentų reiktų , kokia tvarka augalams ir daržovėms reikalingi leidimai? (2013-12-02)

Ką daryti su v.rapso sėkla įsigytą iki lapkričio 1 d., kuri beicuota beicu cruiser OSR?(2013-10-30)

Ar insekticidą Actara 25 WG po lapkričio 30d. bus galima naudoti profesionaliam naudojimui?(2013-10-30)

Noreciau sužinoti, kokie nematodai yra aptinkami Lietuvoje? (2013-10-29)

Kur kreiptis, jeigu kaimynas purškia žolę prie mano tvoros, o aš auginu bites už 5 metrų?(2013-09-06)

Norėčiau sužinoti, ar reikia leidimų, licencijų prekiauti skystomis trąšomis. Ir kur reikia kreiptis? (2013-08-30)

Kur kreiptis dėl kaimyno apleistos žemės,jeigu jis žemę nuomoja iš valstybes ir jos visiškai neprižiūri? (2013-08-23)

Norėčiau paklausti ar nuskynus uogas(vegetacija kaip ir baigiasi) galima trečią kartą naudoti tuos pačius pesticidus? (2013-08-06)

Kokiomis taisyklėmis reikia vadovautis augalus purškiant herbicidais? (2013-07-29)

Norėčiau jūsų pasiteirauti, ant kokio popieriaus yra spausdinamos kortelės, kurias dedate ant bulvių? Aš turiu pavyzdinę kortelę ir kaip matau ji neplyšta, neišblunka, nebijo vandens. Ant kortelės apačios yra užrašytas numeris: 000419-04-AA-IA. Gal galėtumėte pasakyti, kas tai per popierius ir kokia jo gramatūra?(2013-07-18)

Ar gali privataus miško savininkas naudoti repelentą žvėrių atbaidymui, registruotą kaip skirtą neprofesionaliam naudojimui? (2013-07-17)

Ar ūkininkai, turintys augalų apsaugos priemonių naudotojo pažymėjimą, gali dezinfekuoti savo sandėlius?(2013-07-09)

Kur galima rasti prašymą, skirtą LR tiekiamų rinkai trąšų registrui? (2013-07-01)

Kokius herbicidus galima naudoti, norint išnaikinti piktžoles iš cukinijų ir moliūgų? (2013-05-28)

Kokie dokumentai yra reikalingi norint nusipirkti profesionalias augalų apsaugos priemones? ( 2013-05-27)

Kiek laiko trunka sėklinių bulvių virusologiniai tyrimai?

Ant kokių fasuočių turi būti nurodyta prekybos metų pabaiga (daigumo galiojimo laikas (metai, mėnuo)?

Ar ES dokumentuose yra nurodyta, kiek galioja nacionalinis sėklos sertifikatas, t. y. ar yra nustatytas terminas, po kurio turi būti iš naujo tiriamas sėklos daigumas?

Ar galima tiekti rinkai ūkinę sėklą?

Kaip tinkamai turi būti paženklintos sėklinės bulvės? Įsigyjant sėklines bulves, kokius dokumentus turi pateikti pardavėjas, pažymėdamas, kad tai sėklinės bulvės – sertifikuotos ir kokybiškos?

Kokiais ES reglamentais paremtas grūdų sandėlių licencijavimo įstatymas?

Ant pakuočių yra užrašas „galiojimo laikas iki 2011 arba 2013.12“. Ką reiškia šie skaičiai, kodėl įvairių pakuočių jie skiriasi?

Ar galima perfasuoti sertifikuotos kategorijos sėklų žolių mišinius, skirtus žaliai trąšai (iš didelio svorio pakuočių į mažo svorio pakuotes, kurioje esanti sėkla sveria ne daugiau kaip 2 kg)?


Naujienų prenumerata